Gündem

İl Sağlık Müdürü’nden İstanbul için tam kapanma açıklaması!

Koronavirüs salgınında vakaların yükselişe geçmesi ile birlikte İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu tarafından flaş bir açıklama geldi. Memişoğlu yaptığı açıklamasında “Hastalanmayalım, üzülmeyelim, kapanmayalım” diyerek, İstanbulluları tam kapanma konusunda uyardı.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi İstanbul’da da vaka sayıları artmaya devam ediyor. Vaka patlamasının yaşadığı İstanbul turuncu iller arasında (Yüksek riskli iller) bulunuyor.

100 BİNDE 251.12 VAKA ORANI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı son paylaşımında da İstanbul’un da vaka artışı oranında tırmanışa geçtiği görüldü. Son verilere göre tabloda 100 binde görülen vaka oranı 251.12 olarak açıklandı.

“HASTALANMAYALIM, ÜZÜLMEYELİM, KAPANMAYALIM..”

Memişoğlu Twitter hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamasında kurallara uyma çağrısında bulunarak, tam kapanma riskinin olduğunun altını çizdi. Uzman isim, yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kaydetti:

“Salgın bitmedi, pozitif vaka sayımız yükseliyor. Aman dikkat! Sizleri korumak için çalışıyoruz, uyum gösterip mücadeleye katkıda bulunarak; hastalanmayalım, üzülmeyelim, kapanmayalım..”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir