Ekonomi

Emeklileri heyecanlandıran teklif! 414 TL zam gündemde!

Milyonlarca emekliyi heyecanlandıran bir gelişme yaşandı. Emeklilere vergi iadesinin vergi iadesinin yerine maaşının yüzde 4,5 oranı kadar ek ödeme gerçekleştiriliyor. Maaşı 1.554 TL’nin altında olan emekliler yüzde 5, üzerinde olan emeklilere ise yüzde 4 oranında zam yapılıyor. Fakat emekliler günümüz gereği bu oranın yüzde 10’a yükselmesini istiyor. Eğer bu karar kabul edilirse 414 TL zam yapılacak.

2021 yılına Ocak zammı alan emekliler yılın geri kalanında Temmuz ve bayram ikramiyeleri alıyor. Emekli olan vatandaşlar, her ay ek ödeme alıyor.

TÜEK EK ÖDEME İSTİYOR

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) emeklilere verilen bu ödemelerin artırılmasını istiyor. Gelen ek ödemeler sadece yüzde 4 – 5 oranında oluyor. Ancak gelen bu teklif kabul edilirse, emeklilerin alacağı miktarlarda da artış olacak.

YÜZDE 10’LUK ARTIŞ GÜNDEMDE

Konuyla ilgili TÜED teklif verdi. Bu artışın yüzde 4 – 5’ten yüzde 10’a çıkarılmasını talep eden Derneğin bu talebi kabul edilirse, maaşlarına yüzde 4 yerine yüzde 10 oranında bir artış yapılacak.

414 TL’YE DENK GELİYOR

Yüzde 10’luk bir artış ise ortalama 414 TL’lik bir artışa denk geliyor. En yüksek emekli maaşı 6 bin 903,35 TL maaş alan bir emekliye bu kararın uygulanması durumunda 276,33 TL yerine 690,84 TL ek ödeme yapılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir