Ekonomi

Cumhurbaşkanlığı’ndan dolar kuru açıklaması! Doların geleceği seviye açıklandı!

Gelen bir son dakika haberine göre Cumhurbaşkanlığı’ndan dolar kuruna ilişkin flaş bir açıklama geldi. Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut doların geleceği seviyeyi açıkladı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut’dan herkesi yakından ilgilendiren dolar kuru açıklaması geldi.

İNANILMAZ BİR ŞEKİLDE SPEKÜLASYON YAPILIYOR

Bir televizyon kanalının canlı yayınına katılan Bulut çok önemli açıklamalarda bulundu. Dolara ilişkin yaptığı açıklamalarla da daha önce gündeme gelen Bulut, şu ifadeleri kullandı:

“Her şeyden önce şunu söyleyerek başlamak istiyorum biraz önce sayın Merkez Bankası Başkanıyla bir telefon görüşmesi gerçekleştirdim açıklamış olduğu yapmış olduğu açıklamanın üzerinden bir kere daha geçip bazı soruları ben de kendisine sordum yayında daha net açıklayabilmek için. Çünkü inanılmaz bir şekilde spekülasyon yapılıyor. Sabah bakıyorum haberlere eski parti kurmuş bakanlar, siyasetçiler, bazı gazeteciler, kara pazartesi, kara Salı, kara Çarşamba”

“Yani bu ülke bizim ilk önce onun altını çizerek söyleyeyim. Bu ülkede bir kara pazartesi olursa hiç kimsenin işine yaramaz. İş yerleri, çalışanlar, esnaf sonuçta hepimiz aynı gemideyiz. Bizim gidecek hiçbir yerimiz yok. Bu topraklarda yaşayacağız hep birlikte. Bu tip spekülasyonları yapan arkadaşlar lütfen vicdanen bir oturup düşünsünler”

DOLAR HANGİ SEVİYEYE KADAR İNECEK?

Doların ineceği seviye hakkında bilgi veren Bulut, “Ne oldu? O gece 8.48’e kadar yurt dışından doları zorladılar Uzak Doğu piyasalarında şu an itibariyle 7.75’i görüyorum ben önümdeki ekranda. Yani 7.50’lerde zaten daha önce dengelenmişti. Tekrar oralara doğru bir geri çekilme söz konusu” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir