İş İlanlarıİşkur İş İlanlarıKpss'siz Personel Alım İlanlarıPersonel Alımı

İŞKUR üzerinden 35 ile sınavsız personeller alınıyor!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR9 her geçen gün yeni personel alım ilanları yayımlıyor. Yayımlanan son ilanlara göre 35 ile sınavsız personellerin alınacağı ifade edildi. KPSS şartsız personel alım ilanlarını araştıranlar için yayımlanan ilanların detayları haberimizde ayrıntılı olarak mevcut

KPSS puanı olmayan ya da puanı düşük olan adaylar İŞKUR iş ilanları araştırması yapıyor. Yayımlanan son ilanlara göre 35 ilde hemşire, sekreter, işçi gibi çeşitli meslekler için alımlar yapılacak. Başvurular İŞKUR üzerinden alınıyor. Bu kapsamda başvuruda bulunmak isteyenlerin alımları e şube işbaşı eğitim ve mesleki eğitim kursları üzerinden yapılıyor.

İŞKUR KURSLARI NEDİR?

İŞKUR işbaşı eğitim ve mesleki eğitim kursları ile işe alınacak olan personelleri kura ile işe yerleştiriyor. Bu şekilde iş arayanlar hem işe girip işi öğrenebilecek hem de bu süre içerisinde maaşını alabilecek. Maaşlar bu süreç içerisinde İŞKUR üzerinden yatırılacak.

ÖDEMELER NE KADAR YAPILIYOR?

Günlük olarak yapılan ödemeler şu şekilde:

İş arayan statüsündeki vatandaşlar için günlük 108,68TL, öğrenciler için 81,51TL, işsizlik ödeneği alanlar için 54,34TL zaruri gider ödemesi,

İşte Anne Projesi kapsamında 0-15 yaş arasında çocuğu olan, İş Kulübü faaliyetlerinden faydalanan ve akabinde işbaşı eğitim programlarına katılan kadınlara günlük 110 TL zaruri gider ödemesi,

Geleceğin meslekleri olarak belirlenen mesleklerde düzenlenen programlarda katılımcılara günlük 115 TL zaruri gider ödemesi,

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Başvuruda bulunmak isteyenlerin işbaşı eğitim programlarının şartlarını taşıması gerekiyor. Başvuru şartlarını İŞKUR şu şekilde ifade etti:

Kuruma kayıtlı işsiz olmak,

15 yaşını tamamlamış olmak,

İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak,

Emekli olmamak,

Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak,

Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olmak,

İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak,

Belirtilen şartları sağlayan ve programa devam etmelerine engel durumları bulunmayan öğrenciler de programlara katılabilmektedirler.

Ayrıca tarımsal faaliyette bulunanlar ile isteğe bağlı sigortalı sayılanlar, sosyal yardım, engelli maaşı ile dul ve yetim aylığı alanlar da işbaşı eğitim programından yararlanabilmektedirler.

GÜNCEL İŞ İLANLARI

İŞ BAŞVURULARI NASIL YAPILIYOR?

Başvuruda bulunmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. İlk olarak verilen linke tıklayın. Burada açılan sayfa üzerinden giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra adımları izleyerek, güncel ilanlara ulaşabilirsiniz:

İLANLARA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir