Eğitim

Bir üniversite artan vakalar yüzünden yüz yüze eğitim kararını erteledi!

Koronavirüs salgını sebebiyle üniversiteler uzun bir süredir eğitimlerine devam ediyor. Konuyla ilgili 5 Nisan tarihinde yüz yüze eğitim kararı alan bir üniversiteden kötü haber geldi. Sinop Üniversitesi aldığı kararında yüz yüze eğitimi, artan koronavirüs vakaları yüzünden erteleme kararı aldığını duyurdu.

Konuyla ilgili üniversite tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada koronavirüs salgınında kent merkezinde ve ilçelerde bulaşma hızının artmaya devam ettiği aktarıldı. Sağlık Bakanlığı’nın yayımladığı son haritaya göre artışların bir müddet daha devam etme olasılığının olabileceği belirtildi.

YAZILI AÇIKLAMA YAPILDI

Sinop Üniversitesi tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kaydedildi:

“Bu nedenle üniversitemize bağlı meslek yüksekokullarımızın son sınıflarında yer alan uygulama yoğunluklu programlardaki 5 Nisan 2021 tarihinde yüz yüze olarak başlanılmasına karar verilen derslerin ileri bir tarihte yapılmak üzere ertelenmesine karar verilmiştir. Sürecin takip edilip yüz yüze yapılacak derslerle ilgili olarak mayıs ayı başlarında yeni bir takvim belirlenecektir”

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir