Gündem

Yeni kabine hakkında son dakika açıklaması geldi!

Tüm Türkiye merakla yeni kabinenin hangi isimlerden oluşacağı ve hangi isimlerin değişeceğini merak ediyor. Konuyla ilgili gelen bir son dakika haberine göre kabinenin Cuma günü açıklanacağı ifade edilirken, kabine içerisindeki 6-7 bakanın değişeceği belirtiliyor.

Son haftalarda ortaya çıkan kabine değişikliği iddiaları dün gelen açıklama ile birlikte resmen netleşti. AK Partili isim Mahir Ünal, yapmış olduğu açıklamasında kabinede değişiklik olacağını belirtirken konu ile ilgili bugün son dakika bilgisi geldi. Gelen bilgiye göre kabinedeki 6-7 isim değişecek.

YENİ KABİNE NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Yeni kabine değişikliğinin kongre sonrasına kaldığı ifade ediliyor. Kongreden sonra Cuma gün kabinenin yeni isimlerinin kamuoyuna açıklanması bekleniyor.

AİLE ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI İLE İLGİLİ DEĞİŞİKLİK

Gelen bilgiye göre aynı zamanda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile ilgili flaş bir değişiklik yapılacağı aktarıldı. Bu bakanlığın ayrılacağı ve buraya 2 bakan ataması yapılacağı ifade ediliyor. İş yükünün fazla olduğu diğer bakanlıkların da zaman içerisinde ayrılacakları belirtiliyor.

2023’E GÖRE ŞEKİLLENMESİ BEKLENİYOR

Gelen bilgiye göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni kabineyi ve partinin yönetimini 2023’e göre şekillendirmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir