Ekonomi

Gram altın bu tarihte 600 TL olabilir!

Yatırımcıların ve vatandaşların en çok tercih ettiği yatırım araçlarından olan altın son günlerde fiyatları ile şaşırtmaya devam ediyor. Altın ve Piyasa Uzmanı İslam Memiş konuyla ilgili yaptığı değerlendirmelerinde gram altın için fiyat beklentisinin 600 TL olabileceğine işaret etti.

Yatırımcılar, FED Başkanı Jerome Powell’in yapacağı sunuma odaklanmışken, gözler altın ve dolar fiyatlarına çevrildi. Gelişmelerden etkilenen altın, artış göstermeye devam ederken,  uzman isim Memiş, yatırım yapacakları ilgilendiren bir açıklama yaptı.

GRAM ALTIN 410 TL’YE KADAR GERİLEYECEK

İslam Memiş konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Gram altın TL fiyatı 440 lira seviyesinde dalgalanmaya devam ediyor. Bu da gram altının bize 410-415 lira seviyesine gerileyeceğini bize işaret ediyor. Dolar TL kurundaki düşüşlerle birlikte. Dolar kuru zıplattı dolar kuru indirecek”

“YARIN NASIL BİR PİYASAYA UYANACAĞIMIZI BİLMİYORUZ”

“Tercih yatırımcının dileyen satar dileyen alır dileyen işlem yapar. Öyle bir süreçten geçiyoruz ki belirsizliğin arttığı risklerin arttığı dönemden geçiyoruz yarın nasıl bir piyasaya uyanacağız bilmiyoruz. Nasıl ki cumartesi günü 403 liradan haftayı tamamlayan gram altın pazartesi gününe 470 liradan başlamışsa bunun şokunu insanlar yaşamışsa aynı senaryolar aylık bazda karşımızda olabilir”

GRAM ALTIN 600 TL OLACAK

“Gram Altın TL fiyatında 540-560 seviyelerini beklediğimi ifade ettim. Bu öngörümü 600 lira seviyesinde revize ettiğimi ifade etmek isterim. Riskler ve uluslararası piyasalarda dolar varlıklarının değer kazanıyor olması yine hem doları hem emtia fiyatlarını yukarı yönlü ataklarını gerçekleştirebilir”

BU AYLARI BEKLEYİN

Uzman isim, değerlendirmesine son verirken, yatırım aracı olarak altının tercih edilebileceğini ve bu süreç içerisinde Eylül, Ekim ve Kasım aylarına kadar beklenebileceğini şu sözlerle belirtti:

“Gerileme ile birlikte varlıklarınızı altın olarak değerlendirirseniz isabetli karar vermiş olursunuz. Ben olsam altın yapardım varlıklarımı beklerdim faizlerin düşmesini beklerdim. Eylül, ekim, kasıma kadar altında beklemeyi tercih ederdim”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir