Eğitim

MEB son dakika duyurdu! Ortaokul sınavları hakkında açıklama geldi!

Gelen bir son dakika haberine göre Milli Eğitim Bakanlığı, ortaokul sınavları ile ilgili çok önemli bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada yüz yüze eğitime devam eden okul ve sınıflarda, sınavların okul ortamında yüz yüze devam edeceği aktarılırken, yeni sınav tarihlerini de açıkladı.

Konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı, yazılı bir açıklama yaptı. Bakanlık bir önceki gün artan vaka sayıları sebebiyle liselerdeki sınavlarla ilgili açıklama yapmış, 26 Mart tarihine kadar olan sınavların yapılacağını, 26 Mart’tan sonraki sınavların ise 3 Mayıs tarihine erteleneceğini duyurmuştu.

YENİ KARAR AÇIKLANDI

Ortaokul öğrencilerinde ise, yüz yüze devam eden okul ve sınıflarda sınavların aynı şekilde devam edeceğini belirten MEB şunları söyledi:

-Yüz yüze eğitime devam eden okul ve sınıflarda sınavlar okul ortamında yüz yüze yapılacaktır.

-Yüksek ve çok yüksek risk gruplarındaki illerde ortaokulların 5, 6 ve 7’nci sınıflarında 26 Mart Cuma gününe kadar yapılamayan sınavlar, 3 Mayıs Pazartesi gününden itibaren yapılacak şekilde planlanacaktır.

-Yüz yüze eğitimin devam ettiği ilkokul 4’üncü sınıflar ile ortaokulların 8’inci sınıflarında sınavlar, okul ortamında yüz yüze yapılmaya devam edilecektir.

-Salgının seyrine göre illerin risk gruplarının değişmesi durumunda güncel risk grubuna uygun olarak okullarda yüz yüze eğitim yapılması hâlinde sınavlar da 3 Mayıs 2021 tarihinden önce okul ortamında yüz yüze yapılabilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir