Gündem

Tüm Türkiye oraya kilitlendi! Yeni kısıtlama kararı gelecek mi? Bakan Koca açıklayacak!

Açıklanan son koronavirüs verilerine göre güncel vaka sayısı 29 bini bulunca, gözler Bilim Kurulu toplantısına çevrildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında bugün Bilim Kurulu toplantısı düzenleyecek.

Bakan Koca başkanlığında, toplantı saat 16.00’da başlayacak. Toplantı sonrasında Bakan Koca’nın yazılı açıklama yapması bekleniyor.

24 Mart koronavirüs verileri resmen patladı. Açıklanan son veriler 30 bine dayandı, virüsten kaynaklanan ölümler ise 146’ya ulaştı. Salgında vaka sayıları artış gösterirken, üçüncü dalga endişeleri de arttı. Tüm Türkiye gözlerini Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısına çevirdi.

YENİ KISITLAMA KARARLARI ALINACAK MI?

Vaka sayıları bu kadar artmışken, vatandaşlar yeni kısıtlama kararlarının gelip gelmeyeceğini merak ediyor. Son 2 gündür Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan peş peşe açıklamalarında okul sınavlarıyla ilgili değişkenlikler bildirildi.

YAZILI AÇIKLAMA YAPACAK

Bugün saat 16.00’da Bakan Koca başkanlığında Bilim Kurulu toplantısı yapılacak. Toplantı sonrasında da Bakan Koca’nın alınacak kararları ve durum değerlendirmesini yazılı olarak yapacağı aktarıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir