Ekonomi

Bakan duyurdu! 81 ilde yarın ödemeler başlayacak! Zam geldi!

Gelen bir son dakika haberine göre Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli tarafından 81 ilde yaşayanlar için çok önemli bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada ücretlere zam geldiğini ifade ederek, ödemelerin yarın 81 ilde başlayacağının da altını çizdi. Detaylar haberimizde

Bakan Pakdemirli tarafından yapılan açıklamada yarından itibaren mazot gübre desteği ödemesinin başlayacağı duyuruldu. Toplam da 2 milyon 103 bin 884 çiftçiye, 4 milyar 79 milyon 656 bin 503 TL destek ödemesi yapılacak.

“81 İLDE ÖDEMEYE BAŞLAYACAĞIZ”

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli destek ödemeleri ile ilgili yapmış olduğu açıklamasında, “Mazot gübre desteğini yarın itibariyle 81 ilde ödemeye başlayacağız. Toplam 2 milyon 103 bin 884 çiftçimize, 4 milyar 79 milyon 656 bin 503 lira destek ödemesi yapacağız” ifadesini kaydetti.

Sosyal medya hesabı üzerinden ödeme müjdesi veren Bakan Pakdemirli şunları söyledi:

ERDOĞAN’DA MÜJDEYİ VERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan da geçtiğimiz günlerde düzenlenen kabine toplantısı sonrasında çiftçilere verilen destek ödemelerinin 2 katına çıkartıldığını, “Gübre desteklerini %100 artışla 2 katına çıkartıyoruz” ifadesini kullanmıştı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir