Genel

Ayasofya Baş İmamı Boynukalın’ın tepki çeken çıkışları meclis gündemine getirildi!

Ayasofya Baş İmamı Mehmet Boynukalın son zamanlarda adeta siyasete soyundu. Boynukalın, laiklik, İstanbul Sözleşmesi konularında bazı tepki çeken mesajlar paylaşmış ve vatandaşın tepkisini çekmişti. bugün Ayasofya İmamının o çıkışları Balıkesir Milletvekili Fikret Şahin tarafından Meclis gündemine getirdi. Şahin, Boynukalın ile ilgili olarak şu açıklamaları yaptı;

”Türkiye ve AK PARTİ iktidarı son zamanlarda farklı bir vesayeti yaşıyor; bu vesayetin adı, Ayasofya Başimamı Boynukalın vesayeti. Devlet memuru olan başimamın siyaseti yönlendirme noktasında hemen hemen her konuda görüş ve önerileri var. Sayın başimam “Laiklik Anayasa’dan kaldırılsın.” diyerek Anayasa’yı dizayn etmeye çalışıyor. “Faiz kaldırılsın.” diyerek ekonomiyi dizayn ediyor. “İstanbul Sözleşmesi feshedilsin.” diyerek kadın haklarını düzenliyor. Her konuda uzmanlığı var; âdeta başimam değil, başuzman.

Kendisine tavsiyemiz, AK PARTİ Grup Başkan Vekilleriyle polemiğe girecek derecede siyasete meraklıysa devlet memurluğundan istifa etmesi ve siyasete girmesidir.” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir