Gündem

Kokain çekme görüntüleri ile ifşa olan Ayvatoğlu hakkında AKP Milletvekili Hamza Dağ’dan flaş açıklama!

AKP’den Özel Kalem Müdürü olduğu iddia edilen Kürşat Ayvatoğlu’nun lüks aracı içerisinde kokain çektiğine dair video görüntülerinin sosyal medyaya sızması ile birlikte gelen tepkiler ardından AK Parti Milletvekili Hamza Dağ bir açıklama yaptı. Hamza Dağ, malum kişinin, iddia edildiği üzere özel kalem müdürü olmadığını, şahsın, görüntülerin ifşa olmasından sonra gözaltına alındığını ve konunun takipçisi olacaklarını duyurdu. İsmail Saymaz ise cevaben ”AK Parti’de büro çalışanları ne kadar ücret alıyor ki Kürşat Ayvatoğlu, kokain çekiyor, kumar oynuyor, lüks araç alıp satıyor?” dedi…

Dağ, Ayvatoğlu hakkında şu açıklamalarda bulundu;

‘’Sosyal medyada görüntüleri yayınlanan Kürşat Ayvatoğlu danışmanım veya özel kalem müdürüm değildir.

Yaklaşık 1 yıldır genel merkez büro personeli olarak çalışan kişinin dün akşam iş akdi fesh edilmiştir. Şahıs hakkında gözaltı işlemi yapılmıştır.

Yasal sürecin takipçisi olacağız… ‘’ dedi. AKP Genel Başkan Yardımcısı’da bir kamuoyuna duyuru yaptı. Konu ile ilgili yapılan bildiride şu ifadelere yer verildi;

Dün akşam kabul edilemez video ile ortaya çıkan ve büro personeli olarak görev yapan şahsın partimizle ilişiği kesilmiştir. Türk aile yapısıyla, milli ve manevi değerlerimizle tamamen zıt görüntüler bizleri derinden yaralamış, söz konusu şahıs hakkında içişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yasal işlem başlatılmış olup, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da uyuşturucu bağımlılığı konusunda sürece müdahil olmuştur.

Söz konusu görüntülerle partimizi yaralamak ve yıpratmak isteyenler bilmelidir ki partimizin manevi ve ahlaki değerlerimizle yan yana durmayan hiçbir eyleme ve kişiye müsamahası yoktur.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.