Gündem

Operasyon Ne Kadar Sürecek ? Sorusuna Efkan Ala'dan Yanıt Geldi

 İçişleri Bakanı Efkan Ala Anadolu Ajansı Editör Masasına önemli açıklamalarda bulunuyor .

Bakan Efkan Ala: ” Türkiye’nin kendi güvenliğini sağlaması bakımından alması gereken bazı tedbirler var. Şu anda yapılanda dün akşam 04:00’de başlayan operasyonda buna yöneliktir. Suriye’deki ılımlı muhalefeti destekliyoruz. Koalisyon güçleri ile birlikte karar alıp orada icra ediyoruz. Dolayısıyla Cerablus’a yönelik yapılan operasyon da bu çerçevede değerlendirilmelidir. Cerablus  , Bizim karkamış ilçemizle hemen karşı karşıya olan bir Suriye kasabasıdır. Orada DAEŞ başta olmak üzere terör örgütleri yuvalanmıştır. DAEŞ ülkemize çeşitli defalar saldırılarda bulundu. Bu terör örgütleriyle genel olarak Türkiye mücadele etmektedir.

Diyebiliriz ki, Adeta Türkiye terörle savaş halindededir. Dünyaya da saldırmaktadır. Ama en fazla Türkiye bu örgütle mücadele etmektedir. Şimdi de Türkiye’ye açık tehdit mevcuttur. Dün 9 tane havan mermisi attılar Karkamış’a. Bugün 1 tane attılar. Türkiye bunlara seyirci kalamaz. Türkiye kendi sınırlarının güvenliğini sağlayacaktır. Kendi vatandaşının güvenliğini sağlayacaktır. Bununla ilgili önlemleri alıyor. Bunu yaparken uluslararası hassasiyet ve ilişkileri dikkate alıyor. Bugün başlayan operasyonu bu çerçevede değerlendirmek lazım.

Ama orada , bizim hemen yanıbaşımızda terör örgütlerinin Türkiye’yi tehdit etmesine izin verilmeyecektir. Buna imkan sunan ortam ortadan kaldırılacaktır. Türkiye tabi şu anda bu insiyatifi alırken, kendi vatandaaşlarının güvenliğini almıştır. Karkamış’taki vatandaşlarımızın başka bölgelere nakli gerçekleştirmiştir. Bu çerçevede aldığımız insiyatif devam etmektedir. Bu operasyon Türkiye’ye yönelik terör tehditi ortadan kalkana kadar devam edecektir.”

Devam Edecek…

Kamupersoneli.net | Ankara

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir