Ekonomi

Altın fiyatları yükseldi! 28 Mart Pazar altın fiyatları hakkında son durum!

Haftanın son günü olmasına rağmen yatırımcılar ve vatandaşlar altın fiyatlarını takip ediyor. Geçtiğimiz gün altın günü yükselişten kapatmasının ardından gözler 28 Mart Pazar altın fiyatlarına çevrilmiş durumda. Peki, bugün gram, çeyrek, yarım ve tam altın fiyatları ne kadar? İşte altın fiyatları hakkında merak edilenler..

Haftanın son gününde bin 732 dolar seviyelerinde seyreden ons altının etkisiyle gram e çeyrek altın ortalama yüzde 2’lik bir değer kazandı. Peki, bu durum altın fiyatlarına nasıl yansıdı? Altın fiyatları ne kadar?

DOLAR KURUNDAKİ DEĞİŞİM ALTIN FİYATLARINA YANSIDI

Altına yatırım yapacak ya da altını olan vatandaşlar, hafta açılışı öncesinde piyasaları yakından takip ediyor. Ons altında çeyrek puanlık bir artış meydana geldi. Aynı zamanda dolar kurunda meydana gelen değişim de direkt olarak altın fiyatlarına yansıdı. İşte altın fiyatlarında son durum..

GRAM ALTIN NE KADAR?

28 Mart Pazar gram altın fiyatları yüzde 2,50’lik bir artış ile 451 TL’ye yükseldi. Aynı dakikalarda ons altının bin 732 Dolarda kaldığı belirtildi.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Düğünlerin vazgeçilmezi olan çeyrek altın da fiyatı en çok araştırılan altın türleri arasında. Çeyrek altın bugün 727 TL’den alınırken, 745 TL’den satılıyor.

CUMHURİYET ALTINI

Geçtiğimiz ya dövizde meydana gelen sert düşüş sonrasında 3 bin TL’den uzaklaşan Cumhuriyet altını toparlanmaya başladı. Şu anda 2 bin 886 TL’den alınırken,  2 bin 967 TL’den satılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir