Ekonomi

Aile Bakanlığı duyurdu! İhtiyaç sahibi ailelere Ramazan öncesi gıda kolisi verilecek!

Gelen bir son dakika haberine göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı flaş bir açıklama yaptı. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada 3294 sayılı Kanun kapsamında ihtiyaç sahibi olan ailelerin temle ihtiyaçlarının karşılanması adına Ramazan ve Kurban Bayramı’nın yanı sıra yıl içerisinde ihtiyaç olunduğunda gıda yardımının yapıldığını duyurdu.

Ramazan’ın başlamasına çok az bir süre kaldı. Bu süre içerisinde salgın yüzünden de ekonomileri olumsuz olarak etkilenen vatandaşlar Ramazan döneminde verilecek olan yardımları araştırıyor. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada yardımların ihtiyaç olması durumunda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından verileceği belirtildi. Peki, kimler Ramazan kolisi yardımı alabilir?

SYD VAKIFLARI TARAFINDAN VERİLİYOR

Aile , Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere verilen gıda yardımı ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“3294 sayılı Kanun kapsamındaki ihtiyaç sahibi ailelerin gıda gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla başta Ramazan ayı ve Kurban Bayramı öncesinde  olmak üzere ve yıl boyunca ihtiyaç olması halinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYD) Vakıfları tarafından gıda yardımı yapılmaktadır”

KİMLER BU YARDIMDAN YARARLANABİLİR?

Bu yardımdan yararlanmak isteyenlerin birtakım şartları taşıması gerekiyor. Bakanlık tarafından bu soruya verilen yanıt şu şekilde:

“3294 sayılı Kanun kapsamındaki sosyal güvencesi olmayan ihtiyaç sahibi haneler ile sosyal güvencesi olan ancak hane içinde kişi başına düşen geliri net asgari ücretin 1/3’ünden az olan haneler ”

Yardımdan yararlanmak isteyen vatandaşların il ya da ilçelerde bulunan SYD Vakıflarına kimlik ile müracaat etmeleri yeterli olacaktır.

VAKIF, DERNEK VE BELEDİYELER

Verilen Ramazan kolisi yardım açıklamasından sonra vatandaşlar yardım veren diğer kurumları araştırmaya başladı. Ramazan ayı öncesinde Türkiye genelinde belediyeler, Kızılay, Vakıflar Genel Müdürlüğü de gıda yardımları yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir