Gündem

Yeni tedbirler geliyor! Kabine toplantısı ne zaman?

Ortalama 2 haftada bir toplantı düzenleyen kabinenin bu hafta ne zaman toplanacağı merak konusu oldu. Özellikle vaka sayılarının dün 30 bini geçmesi sonrasında vatandaşlar, kabine toplantısı ne zaman? sorusunun cevabı merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yarın toplanacak olan kabinenin yeni tedbirler alabileceği gündemde.

Düzenli olarak olağan toplantısını düzenlenen kabine yarın Erdoğan başkanlığında toplanacak. Kabine değişikliği beklentisi devam ederken, toplantının asıl gündemini koronavirüs salgını oluşturacak. En son Bilim Kurulu 25 Mart tarihinde toplanmış, toplantı sonrasında Bakan Koca, YouTube üzerinden açıklamasını yayınlanmıştı.

Türkiye’nin aşı tedariki kapsamında geldiği son nokta, normalleşmeye geçiş takvimi ve artan vaka sayılarına ilişkin önemli konular masanın gündemini oluşturacak.

UZMANLARDAN TAM KAPANMA ÇAĞRISI

Vakaların son dönemlerde resmen zirve yapması üzerine uzman isimlerden peş peşe tam kapanma açıklamaları geliyor. Konuyla ilgili 1 Mart’ta alınan kademeli normalleşme ve gevşeme kararlarının geri çekilip çekilmeyeceği merak konusu. Yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak olan kabine toplantısı sonrasında tüm bu sorular cevap bulacak.

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ

Kabine’de aynı zamanda İstanbul Sözleşmesi’nin de ele alınacağı belirtiliyor. Türkiye’nin geçtiğimiz haftalarda çekildiği İstanbul Sözleşmesi sonrasındaki yetki tartışmaları ve fesih kararının yankıları masada olacak. Aynı zamanda güvenlik soruşturmasına ilişkin düzenleme ve HDP’ye açılan kapatma davası da masanın konularından olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir