Ekonomi

Altın fiyatlarında herkesi şaşırtan tahmin! Yıl sonunda fiyatlar bu seviyeyi bulacak!

Yatırımcıların ve vatandaşların en çok merak ettiği konulardan biri altın fiyatları. Bugün gelen bir son dakika haberine göre 3 kuruluş altınla ilgili tahminlerini açıkladı. Açıklanan tahminlere göre 2 tahmin fiyatların artacağı, diğer tahmin azalacağı yönünde. İşte altın fiyatlarıyla ilgili son tahmin açıklamaları..

Son günlerin en çok merak edilen konuları arasında altın fiyatları bulunuyor. Faiz indiriminden sonra düşüşe geçen altın fiyatları, Merkez Başkanının değişmesiyle birlikte yeniden zirveyi gördü. Bir süre zirvede duran altın kısa sürede kritik seviyeleri bıraktı.

DÜN YÜKSELİŞE GEÇTİ

Altın fiyatları, MB görev değişimi sonrasında 467 TL’yi gördü. Daha sonra 430 TL’ye kadar gerileyen altın dün ciddi değer kazanarak, 451 TL’ye kadar yükseldi.

ONS FİYATLARI SABİT

Ons fiyatları da son dönemlerde 1700 ile 1750 dolar arasında takılı kaldı. Uzmanlar yaptıkları açıklamasında ons altın fiyatlarının kısa süre içerisinde 1765 ve 1780 seviyelerinde olabileceğini belirtiyor. Bu seviyenin aşılması durumunda, altın fiyatlarının hızlı bir şekilde yukarıya doğru seyredebileceği ifade edildi.

KRİTİK TAHMİNLER GELDİ

Deutsche Bank ‘ta bulunan stratejistler, altın fiyatlarına ilişkin yaptıkları değerlendirmelerinde şu ifadeleri kullandı:

“Daha güçlü bir ABD Doları ve 2020’deki sert gerileme sonrasında reel getirilerde görülen artış, altından yana esen rüzgarları dindirdi. Azalan bireysel ve spekülatif yatırımcı pozisyonlarının gösterdiği gibi, yatırımcıların altına olan iştahı zayıfladı”

Açıklamanın devamında ise ons altın fiyatlarının Mart 2022 yılında 1850 dolarda olacağı belirtildi.

ALTIN FİYATLARI CİDDİ YÜKSELECEK

Degussa tarafından altın fiyatlarına ilişkin yayımlanan rapora ilişkinde altın fiyatlarının yıl içeriisnde 2200 dolar seviyesine ulaşacağı tahmin edildi. Uzmanlar yıl sonunda ons altının 2046 dolara ulaşacağını açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir