Gündem

Bu illerimiz için koronavirüs yasakları gündemde! Sokağa çıkma, seyahat yasağı, teravih namazları..

Koronavirüs salgınında son dönemlerde artış gösteren ve artık 0 binin üzerinde seyreden vaka sayılarına ilişkin bugün çok önemli bir toplantı yapılacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenlenecek olan kabine toplantısında kırmızıya dönen iller için koronavirüs yasakların gündemde olduğu aktarıldı.

Koronavirüs risk haritası, 1 Mart tarihinde açıklanmıştı. 1 Mart tarihinden itibaren Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı verilerle 38 ilin daha kırmızıya döndüğü görüldü. Mutasyona uğrayan koronavirüs artık ülkemizde ortalama yüzde 85 oranında görülmeye başladı. Vaka ve vefat sayılarında hızlı bir artışın yaşanmasından sonra bazı iller için sokağa çıkma yasağı, seyahat yasağı ve teravih namazlarına kısıtlama gibi bazı kararlar gündemde olacak.

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN?

Kabine toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında bugün saat 16.00’da başlayacak. Toplantının saat 19.00 civarında sona ermesi ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kameralar karşısına geçerek önemli açıklamalarda bulunması bekleniyor.

TEDBİRLER İL BAZLI

Gelen bilgiye göre koronavirüs tedbirlerinin il bazlı olması bekleniyor. 13 Nisan’da başlayacak olan Ramazan ayı için de yeni önlemler masada olacak.

SEYAHAT YASAĞI

Özellikle vakaların en çok görüldüğü iller arasında olan Samsun’da vakalar yüzünden seyahat yasağı ve giriş çıkış yasağı gündemde olacak.

TERAVİH NAMAZLARI

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte, il bazlı tedbirler ön planda olacak. Teravih namazı ile ilgili bazı iller için yeni tedbirlerin alınması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir