İş İlanlarıPersonel Alımı

Vakıflar Genel Müdürlüğü 56 erkek ve 25 kadın Koruma ve Güvenlik görevlileri alacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) sözleşmeli koruma ve güvenlik görevlisi alım ilanı yayınladı.İlana göre Vakıflar Genel Müdürlüğü bünyesinde 56’sı erkek ve 25’i kadın olmak üzere toplam 81 adet güvenlik görevlisi alımı yapılacak. Güvenlik alımı başvuruları başladı ve 2 Nisan 2021’de sona erecektir. Başvuruda bulunmak isteyen adayların; ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmaları gerekmektedir. Peki, VGM güvenlik personeli alımı için istenilen özel şartlar nelerdir? Başvurular nereye ve nasıl yapılacak? İşte detaylar….

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımına ilişkin yayınlanan ilan detaylarında şu bilgilere yer verildi;

GENEL ŞARTLAR

5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan diğer şartları taşımak ve bu madde gereğince güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak,

1) Üniversitelerin en az iki yıllık ön lisans bölümünden mezun olmak,

2) 01.01.2021 tarihi itibarıyla 30 (otuz) yaşını bitirmemiş olmak, (01.01.1991 ve sonraki doğumlular başvurabilecektir.)

3) Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış silahlı özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak, (Asıl listeye giren adayların atama için bu belgeyi ibraz edeceklerinde belgenin geçerlilik süresinin dolmamış olması gerekir.)

4) Erkeklerde 175 cm, kadınlarda 165 cm’den kısa boylu olmamak, (Asıl listede yer alan adaylardan bir sağlık kuruluşundan alınan boy-kilo gösterir belge istenecektir.)

5) Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 20’den fazla veya az olmamak, (Örneğin;175 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 75+20=95’ten fazla, 75-20=55’ten az olmaması gerekmektedir.)

6) Görevini yapmaya engel olabilecek sağlık problemi bulunmaması ile gece ve gündüz, iç ve dış mekânda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak,

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE TARİHİ:

1) Başvurular, 22/03/2021 Pazartesi günü başlayıp, 02/04/2021 Cuma günü saat 18.00’de sona erecektir.

2) Başvurular Genel Müdürlüğümüzün internet sitesinde (www.vgm.gov.tr) yayınlanacak “Başvuru Formu” doldurulmak suretiyle elektronik ortamda yapılacaktır.

3) Adayların başvuru esnasında fotoğraf, öğrenim belgesi, özel güvenlik görevlisi kimlik kartı, 2020 KPSS sonuç belgesi, adli sicil kaydı ile askerlik durum belgesini (erkek adaylar için) sisteme eksiksiz olarak yüklemeleri gerekmektedir.

4) Sadece internetten yapılan başvurular geçerli olup, ilanda belirtilen şartları taşımayan başvurular ile şahsen veya posta yoluyla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

5) İşe alınacak adaylar, yerleştirme sonuçlarının kendilerine duyurulduğu tarihten itibaren işe başlamak için istenecek belgeleri tamamlayarak, belirlenecek süre içerisinde Genel Müdürlük Personel Daire Başkanlığına teslim edeceklerdir. Resmi ilanı görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ

İLETİŞİM ADRESİ:

Vakıflar Genel Müdürlüğü Personel Daire Başkanlığı
Tel : (0312) 415 54 61
(0312) 415 51 25
E-posta : personel@vgm.gov.tr 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir