Bilim, Teknoloji

Ulaştırma Bakanı’ndan “Yemeksepeti” açıklaması! Vatandaşlar şikayetçi olsun! Yemeksepeti olayı ne?

Gelen bir son dakika haberine göre Ulaştırma ve Alytapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından son günlerde gündeme düşen Yemeksepeti olayı ile ilgili açıklama geldi. Bakan Karaismailoğlu, yapmış olduğu açıklamasında müşterilerinin güvenliğinin sağlanmasının firmanın sorumluluğunda olduğunu belirterek, vatandaşların şikayetçi olması durumunda KVKK’nın gerekli işlemleri yapacağını belirtti.

YEMEK SEPETİ OLAYI NE?

Yemeksepeti geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu yazılı açıklamasında hacklendiğini belirterek, kullanıcıların isim-soyisim ve e-posta adresleri gibi çeşitli bilgilerin korsanlar tarafından çalındığını açıklamıştı. Firma açıklamasının devamında kullanıcıların kredi kartı bilgilerinin güvende olduğunu ve adli mercilere durum hakkında bilgilendirme yapıldığını belirtmiş.

VATANDAŞLARIMIZ ŞİKAYETÇİ OLSUNLAR

Konuyla ilgili Gazeteci Candaş Tolga Işık’ın Bakan Karaismailoğlu ile görüştüğünü belirterek, “Müşterilerin veri güvenliğini sağlamak kurumun sorumluluğudur. Vatandaşlarımız şikayetçi olsunlar, Kişisel Verileri Koruma Kurulu (KVKK) gereğini yapar” dediğini yazdı. Işık, uygulamayı sildiğini ve gerekli şikayetleri ilgili mercilere yapacağını da söyledi.

Yemeksepeti Twitter hesabı üzerinden “Kamuoyuna duyurumuzdur” diyerek şu açıklamaları paylaştı:

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir