Gündem

Kritik toplantı başladı! Bu illerimizde tam kapanma olabilir!

Tüm Türkiye merakla bugün düzenlenecek olan kabine toplantısının kararlarını bekliyor. Gelen bir son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında kabine az önce toplandı. Toplantıda Mart ayının başında normalleşme adımları ile başlayan artış sonrasında bazı illerimizin tam kapanması gündemde olacak.

Koronavirüs salgınına ilişkin vaka artışının grafiği incelendiğinde kısa süre içerisinde vakaların ciddi bir şekilde artış gösterdiği görüldü. Gelen bilgiye göre İzmir, İstanbul, Antalya, Kocaeli gibi büyükşehirlerde tam kapanma kararına gidilebileceği belirtildi. Detaylar haberimizde

VAKALARIN ARTIŞI GRAFİK İLE GÖSTERİLDİ

1 Mart tarihinde Türkiye kademeli normalleşmeye başlamıştı. Yeni Kontrollü Normalleşme kararı ile birlikte vakaların artması herkesi tedirgin etti. Sağlık Bakanlığı’nın her gün güncel olarak açıkladığı günlük koronavirüs verilerinin 1 Mart 2021 tarihinden itibaren 3’e katlandığı görüldü.

Kararın açıkladığı günlerde vaka sayısı 9 bin 891 idi. Dün açıklanan koronavirüs tablosunda vaka sayılarının 30 bin bandında olduğu görüldü. Bunun üzerine bugün kabineden koronavirüse ilişkin sert kararların çıkması bekleniyor.

HANGİ İLLERDE TAM KAPANMA OLACAK?

Kabine toplantısında vakaların artış gösterdiği illerin yanı sıra özellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli ve Antalya gibi illerde tam kapanma gündemde olacak. Aynı zamanda önümüzün Ramazan ayı olması sebebiyle koronavirüsün kontrol altına alınması için ek kararların alınabileceği belirtiliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir