Gündem

Yiğit Bulut ne kadar maaş alıyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanlarından olan Yiğit Bulut’un, hem danışman aylığı hem de Türk Telekom’dan maaş alıyor. Yiğit Bulut’un ne kadar maaş aldığına dair Gazeteci Barış Yarkadaş, flaş bir iddiada bulundu. Yarkadaş, Bulut’un Türk Telekom Yönetim Kurulu’ndan 33 bin 849 TL maaş aldığını öne sürdü. Danışmanlık maaşı birlikte 200 bin TL’ye kadar maaş aldığı iddia edilen Bulut hakkında Barış Yarkadaş ‘’Adalet Bunun Neresinde?’’ diye tepki gösterdi… İşte, Bulut’un ne kadar maaş aldığına dair öne çıkan o açıklamalar…

1- TV’lere çıkıp “Merkez Bankası’nda işler yolunda” diye konuşan Yiğit Bulut, meğer ödülünü peşin almış… Bulut, bildiğiniz üzere hem Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı hem de Türk Telekom Yönetim Kurulu Üyesi. Ömer Fatih Sayan da hem Ulaştırma Bakan Yard. hem de TT Yön. Krl. Bşk.

2- Bu iki kafadar, Yiğit Bulut’un TV’lere çıkmasından 4 gün önce Türk Telekom Yönetim Kurulu’nda maaşlarına zam yapmış. Böylece Telekom’dan aldıkları maaş, ikramiyelerle birlikte aylık 33.849,61 TL olmuş. Bunun neresi adalet? Kim demiş “Bir koltukta iki karpuz taşınmaz” diye!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir