İş İlanlarıİşkur İş İlanlarıPersonel Alımı

SDÜ İŞKUR aracılığı ile işçi alımı yapacak!

Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Yapı İşleri Ve Teknik Daire Başkanlığı Türkiye iş Kurumu (İŞKUR) aracılığı ile yeni iş ilanları yayınladı. İŞKUR’un ‘’Kamu iş ilanları’’ sayfasında yer alan ilanlara göre SDÜ, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere 36 beden işçisi, 3 traktör şoförü ve 1 kendi yürür özel tarım makineleri bakım ve onarımcısı alımı yapacak. Üniversiteye toplamda 40 işçi alınacak olup, başvurular 02 Nisan 2021 tarihinde sona erecektir.

Peki, SDÜ işçi alımı için istenilen şartlar nelerdir? Başvurular nereye ve nasıl yapılacak? İşte tüm detaylar…

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içerisinde talebin yayımlandığı yerdeki İl Müdürlüğümüzden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler.

Merkezi sınav uygulanmayacak kişilerden (önceliklilerden) müracaat eden adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talep sayısının üç katını geçmeyecek şekilde isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgi talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir.

Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir.

Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir.

Müracaat eden adaylar içerisinden talep sayısının dört katı olacak şekilde noter kura çekimi düzenlenecek nihai listede yer alan kişilerin isim ve adresleri, işçi talebinde bulunan kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir.
İşyerine ismi bildirilen kişilere sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından adaylara duyurulacaktır.

Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli işgücü talebine işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz.

İlana başvuracak kişilerin başvuru tarihi itibari ile 18 yaşından gün almış olması gerekmektedir.

Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak,

Çalışma süresi 03.05.2021 tarihinden itibaren 3 ay olacaktır..

NOTER KURASI

Süleyman Demirel Üniversitesi SDÜ M. Lütfü ÇAKMAKÇI Kültür Merkezi’nde 12.04.2021 tarihi PAZARTESİ günü saat 10:30 da noter huzurunda yapılacaktır.
Kura sonuçları 13.04.2021 tarihinde SDÜ web sayfasında (www.sdu.edu.tr) yayımlanacaktır. Adaylara ayrıca yazılı tebligatta bulunulmayacaktır.

SÖZLÜ MÜLAKAT

Sözlü mülakat 20.04.2021 tarihinde saat 10:00 da SDÜ Uluslararası İlişkiler Genel Koordinatörlüğü Konferans Salonu’nda yapılacaktır. Çalışmaya hak kazanan adayların isimleri 26.04.2021 tarihinde üniversitemiz web sayfasında (www.sdu.edu.tr) yayımlanacaktır. Adaylara ayrıca yazılı tebligatta bulunulmayacaktır.
Tel: 0 246 211 10 46

İŞ BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

NOT: Ülkemizde de görülmekte olan KORONAVİRÜS- COVID-19 salgını nedeniyle halk sağlığını korumak amacıyla başvurular; İŞKUR internet sitesinden (https://esube.iskur.gov.tr/ internet adresi üzerinden “İş Arayan” linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak), E-DEVLET ve ALO 170 hattı üzerinden de yapılabilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir