Ekonomi

Altın fiyatlarında herkesi şoke eden tahmin! Bu rakamlara çıkacak!

Altın fiyatlarına ilişkin son dönemlerde uzmanlarda peş peşe tahmin açıklaması geliyor. Fiyatlar koronavirüs salgını sebebiyle bir dönem yükselirken, geçtiğimiz haftalarda ciddi derecede düşüş gösterdi. Ancak geçtiğimiz haftalarda yaşanan piyasalardaki değişim şu anda altın fiyatlarını yükselmeye başladı.

Uzman isim Wells Fargo’nun açıklamasına göre altın fiyatlarının ciddi derecede yükselebileceğini duyurdu. Bu yıl içerisinde 2.200 dolara kadar çıkması beklenen altın fiyatları yine kendi rekorunu kırabilir.

ALTIN FİYATLARININ YÜZDE 40’DAN FAZLA ARTACAĞINA İNANIYORUZ

John LaForge ise altın fiyatlarına ilişkin şunları söyledi:

“Geçmişte bu tür zamanlar, altının en güçlü fiyat rallilerinden bazılarını ateşledi. Altının yeni bir emtia boğa süper döngüsünün arifesinde olabileceğine inanıyoruz ve bu, 1.800 yılından bu yana yanlızca yedinci olabilir. Altın fiyatı 2018’den bu yana yüzde 40’ın üzerinde artış gösterdi ve ilerde daha fazla kazanımın olacağına inanıyoruz”

ONS ALTIN BU SEVİYELERİ GÖREBİLİR

Altın fiyatlarındaki dalgalı grafik vatandaşların ve yatırımcıların altın fiyatlarını araştırmasına neden oldu. John LaForge konuya ilişkin, “Bu eğilimler büyük ölçüde bozulmadan kalıyor ve 2021 hedef aralığı 2.100 ila 2.200 dolar arasında olan altın boğaları olarak kalıyoruz” ifadesini kullandı.

SPOT ALTIN TL/GR FİYATI

ALIŞ FİYATI: 453,11 TL

SATIŞ FİYATI: 453,18 TL

YARIM ALTIN FİYATI

ALIŞ FİYATI: 1.445,42 TL

SATIŞ FİYATI: 1.481,92 TL

ÇEYREK ALTIN FİYATI

ALIŞ FİYATI: 724 TL

SATIŞ FİYATI: 740 TL

ALTIN/ONS ($) FİYATI

ALIŞ FİYATI: 1.706,36 DOLAR

SATIŞ FİYATI: 1.706,71 DOLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir