Kültür-sanat

Acı haber! Oyuncu ve seslendirme sanatçısı Kaya Akarsu hayatını kaybetti!

Gelen bir son dakika haberine göre 78 yaşındaki oyuncusu ve seslendirme sanatçısı Kaya Akarsu hayatını kaybetti. Çeşitli televizyon programlarında sunuculuk yapan usta isimin vefat haberine ilişkin açıklama T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın sosyal medya hesabından yapıldı.

Türk televizyon tarihine çeşitli projelerle damga vuran oyuncu ve seslendirme sanatçısı Kaya Akarsu 78 yaşında hayatını kaybetti. Usta sanatçının haberi kısa süre içerisinde yayılırken, internet üzerinden Kaya Akarsu kimdir? araştırmaları hız kazandı.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI DUYURDU

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

“Tiyatro ve sinema sanatçısı Kaya Akarsu’nun vefatını üzüntüyle öğrendik. Merhuma Allah’tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve tüm sanat camiamıza başsağlığı diliyoruz”

KAYA AKARSU KİMDİR?

Kaya Akarsu’nun vefatının Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından duyurulmasından sonra Kaya Akarsu kimdir? sorusu araştırılıyor. 1942 yılında dünyaya gelen Kaya Akarsu 1970 yılında Ankara Devlet Konservatuarı’ndan mezun olduktan sonra Ankara Devlet Tiyatrosu’na girdi. Çeşitli sinema ve dizi filmlerinde de oyunculuk yapan usta oyuncu, çeşitli yapımları da seslendirdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir