Ekonomi

Son dakika dolar kurunda beklenmeyen artış! Dolar kaç TL oldu?

Piyasalarla ilgili rakamları yakından takip edenler için son dakika gelişmesi yaşandı. Güne yükselerek başlayan dolar 8,27 TL seviyelerinden 8,40 TL seviyelerine çıkması herkesi şoke etti. Dolarda son durum ne?

Haftanın ilk gününde en düşük 8,0189 TL en yüksek 8,2159 TL seviyelerine çıkan dolar, kapanışı, bir önceki güne göre 1,18 artışla 8,2094’ten günü kapattı. An itibariyle piyasalardan alınan son bilgiye göre dolar 8,40 TL seviyesini test etti.

DOLAR YÜKSELDİ

Gün içerisinde kurda yüzde 3’lük bir artış meydana geldi. Şu anda 8,40 TL seviyesini gören dolar 8,45 TL seviyesini zorladı. Aynı dakikalarda ise euro 9,93 TL’yi gördü.

TCMB BAŞKAN YARDIMCISI DEĞİŞTİ

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan analistler dolardaki bu artışı, TCMB Para Politikası Kurulu (PPK) üyesi Murat Çetinkaya’nın TCMB başkan yardımcılığı görevinden alınarak yerine Mustafa Duman’ın getirilmesi, piyasalarda meydana gelen değişimlerin nedeni olarak gösteriyor.

AÇIKLAMA YAPACAK

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) 2020 yılına ait 89. Hesap Dönemi Olağan Genel Kurul Toplantısı başladı. Toplantı sonrasında 20 Mart’ta atanan TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu “Enflasyondaki düşüşün kalıcılığını sağlayacağız” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir