Eğitim

MEB duyurmuştu! İlk uzaktan eğitim kararı geldi!

Dün düzenlenen kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilave tedbirlerin alındığını ve bazı kararların illerdeki duruma göre İl Hıfzıssıhha Kurulları tarafından alınabileceğini belirtmişti. Az önce gelen bir son dakika haberine göre online eğitime geçen ilk il Çorum oldu.

Yerinde karar uygulaması kapsamında okullardaki kararı valilikler tarafından alınabileceği belirtilmişti. yapılan açıklamalardan sonra Çorum yüz yüze eğitimden online eğitime geçen ilk il oldu. Detaylar haberimizde

KARARLARI İL HIFZISSIHHA KURULLARI ALABİLECEK

Erdoğan, kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamasında illerdeki durum sebebiyle ilave tedbirlerin alındığını belirtmişti. Hatta bazı kararların da Hıfzıssıhha Kurulları tarafından ayriyeten alınabileceğini söylemişti.

Bu kapsamda okullarda yüz yüze eğitimden uzaktan eğitime geçiş kararlarını valilikler verebilecek.

ÇORUM KARAR ALDI

Açıklanan koronavirüs risk haritasında Çorum kırmızı ile gösterilen iller arasında yer aldı. Durum böyle olunca Çorum Valisi Mustafa Çiftçi tarafından açıklama geldi. Vali açıklamasında ara sınıflarda online eğitime geçildiğini, “Bu nedenle Milli Eğitim Müdürümüz ile de görüştüm. Okullarımızda 8, 12. sınıflar, ana sınıfları ve ilkokulların dışındaki diğer ara sınıflarda yüz yüze eğitimden tekrar uzaktan eğitime geçme kararı aldık. Bugün itibarıyla okullarımızda uygulamaya başladık” şeklinde duyurdu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir