Genel

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu erken seçim için tarih verdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli, seçimlerin 2023’te yapılacağını ifade ediyor. Ancak muhalefet tarafından erken seçim için açıklamalar peş peşe gelmeye devam ediyor. Son olarak CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu erken seçim için bu kez tarih vererek, kurmaylarına “Anadolu’yu gezmeye devam edeceğiz. Halka gidip anlatıyoruz. Anlatmaya devam edeceğiz. Mücadeleye devam edeceğiz” dediği öğrenildi.

Gelen son bilgiye göre CHP lideri Kılıçdaroğlu dün CHP MYK toplantısında kurmaylarına erken seçim için tarihi belirttiğini ve Anadolu’yu gezmeye devam edeceklerini söylediği belirtildi.

“SONBAHARDA SEÇİM BEKLİYORUM”

Kılıçdaroğlu’nun kurmaylarına erken seçimi sonbaharda beklediğini belirterek, “Anadolu’yu gezmeye devam edeceğiz. Halka gidip anlatıyoruz. Anlatmaya devam edeceğiz. Mücadeleye devam edeceğiz. Yıl sonuna doğru seçim bekliyoruz. Sonbaharda seçim bekliyorum, olacak gibi” ifadesini kullandığı belirtildi.

AK PARTİ 2023’TE YAPILACAĞINI SÖYLÜYOR

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı erken seçime ilişkin yaptığı açıklamasında seçimlerin belirtilen tarihte yapılacağını, “Her siyasi temastan erken seçim rüyası görmek isteyenler var. Aslında onların senaryosu erken seçim talebi olduğu için her türlü vesileyi buna işaret olarak okumaları, malum düşle yatıp, malum rüyayı görme olarak anlaşılabilir. Sayın Cumhurbaşkanı defalarca beyan etti; seçim zamanında yapılacak” şeklinde ifade etmişti.

TBMM BAŞKANI ŞENTOP’TAN ERKEN SEÇİM AÇIKLAMASI

Erken seçime ilişkin bir diğer açıklama da TBMM Başkanı Mustafa Şentop tarafından şu şekilde yapılmıştı:

“Erken seçim, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin mantığına aykırı. Erken seçim Niye var Anayasa’da. Çok ciddi bir kriz olduğu takdirde, bir çıkmaza girdiğinde siyaset, bir açık kapı olsun diye düşünülmüş bir düzenleme. Yani çok nadir kullanılabilecek bir imkan olarak bırakılmış. Eski sistemin alışkanlıklarından biri olarak görüyorum”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir