EğitimGenel

Vaka artışları düşmeden yüz yüze eğitim yapılamaz açıklaması!

Yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte maalesef, Türkiye genelinde ki okullarımızda koronavirüs vakalarında artış yaşandı. Eskişehir’de 2 Mart tarihi itibarıyla 90’ın üzerinde okulda koronavirüs pozitif vakaları görüldü, 100’ün üzerinde eğitim emekçisinde de pozitif vaka tespit edildiği kamuoyuna yansıdı. Daha bugün Antalya Aksu ilçesinde Aksu İlköğretim okulunda 4. Sınıf öğrencilerinde pozitif vaka tespit edildiği için 10 gün yüz yüze eğitime ara verildi. Konu hakkında bazı açıklamalar yapan Eskişehir Milletvekili UTKU ÇAKIRÖZER şu bilgilendirmelerde bulundu;

Veliler, bu tedirgin eden tablonun artmasından korkuyor. Yüz yüze eğitimin sağlıklı ve güven içinde yürütülebilmesi için tüm bileşenlerinin bir an öce aşılanması sağlanmalıdır. Sivil toplum örgütlerimiz, eğitimcilerimiz bu vaka artışı düşmeden yüz yüze eğitime geçilmesinin mümkün olmayacağını dile getirmektedir.

Okullarımızda hijyen ve maske alanında yaşanan sıkıntıların aşılması için mutlaka ek ödeneğe ihtiyaç vardır, acilen temin edilmesi gerekir. Yüz yüze eğitim yapan özel okullarımızda ise artan vakalar karşısında pandeminin faturası yine öğretmenlerimize uzun mesai, işsizlik tehdidi ve mobbing  uygulamaları ile geri dönmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir