Genel

Ramazan kolileri yüzde 35 zamlandı!

Ramazan ayının gelmesine çok az bir süre kala marketler, Ramazan kolisi hazırlıklarına başladı. Marketler koli hazırladıkları gibi, müşterilerine hediye edebilmeleri için hediye çekleri de sunuyor. Ancak Ramazan kolilerinin bu yıl geçen yıla göre yüzde 35 oranında zamlandığı rotaya çıktı. Marketler bütçelere uygun koli hazırlığına girişirken, en uygun kolinin 60 TL’den başlayıp, 190 TL’ye kadar çıktığı belirtiliyor.

Ramazan erzak koli ve paketleri çoktan bazı marketlerin raflarında yer almaya başladı. Fiyatlar bu yıl geçen yıla kıyasla yüzde 35 oranında zamlandı. Geçtiğimiz yıl en uygun Ramazan kolisi 44,90 TL’den sunuluyordu. İçerisinde aynı 13 ürünün olduğu koli bu yıl 59,90 TL’den satışa sunuluyor. Sektör temsilcileri bu yılda hediye çeklerin ön plana çıkmasını bekliyor.

60 TL’DEN BAŞLIYOR

Hemen hemen her bütçeye uygun olarak satılan Ramazan kolileri, içerisinde pek çok ürünü barındırıyor. 2018 yılında 25 TL ila 105 TL arasında fiyatları değişen erzak kolileri 2019 yılında 37 TL – 124 TL arasında, 2020 yılında 45 TL – 150 TL arasında satılıyor.

Fiyatlar 2021 yılı için 60 TL’den başlayıp, 190 TL’ye kadar çıkabiliyor.

ERZAK KOLİLERİ GENEL GIDAYA YÖNELİK YAPILIYOR

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Başkanı Ömer Düzgün, marketlerin Ramazan kolisi için çalışmalarına devam ettiklerini belirterek, şu açıklamayı yaptı:

“Bu yıl yine çeklerin öne çıkmasını bekliyoruz. Fakat erzak kolileri de Ramazan’ın vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Ramazan’ın başlamasına birkaç gün kala bu durum daha da netleşir. Çeklerle birlikte ihtiyaç sahipleri istediği ürünü satın alabiliyor. En azından mutfağında eksik ne varsa onu tercih ediyor. Erzak kolileri biraz daha genel gıdaya yönelik yapılıyor. Erzak kolileriyle evde ihtiyaç olmayan ürünler gönderilmiş olabiliyor. Ama çekte bu ihtimal olmuyor”

A101 HEDİYE ÇEKLERİ

A101, müşterileri için 50, 100, 150, 200 TL’lik hediye çekleri sunuyor. Bu çekler fiziksel olarak marketlerden alınabileceği gibi, kısa mesajla telefona yönlendirilebiliyor.

BİM HEDİYE ÇEKLERİ

BİM marketlerde en az 100 TL en çok 500 TL olmak üzere hediye çeklerini müşterilerine sunuyor. İsteğe göre Ramazan kolisi de hazırlanabiliyor.

ŞOK MARKET HEDİYE ÇEKLERİ

ŞOK market 25, 50 ve 100 TL’lik hediye çeklerini sunarken, 13 ürünlük erzak kolisini de 69,95 TL’den satışa sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir