Ekonomi

Son dakika Mart ayı işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödeme tarihi belli oldu!

Gelen bir son dakika haberine göre Mart ayına ait işsizlik ve kısa çalışma ödeneğinin ödeme tarihleri belli oldu. Konuyla ilgili açıklama Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapıldı.

Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklamada Mart ayına ait işsizlik ve kısa çalışma ödeneğinin 5 Nisan tarihinde vatandaşların hesaplarına yatırılacağını aktardı.

IBAN BİLGİSİ OLMAYANLARA PTT ÜZERİNDEN

Bakan Selçuk, açıklamasının devamında ödemelerin banka hesaplarına direkt olarak yapılacağı, ancak IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlara ödemeler PTT üzerinden yapılacağı aktarıldı.

YAZILI AÇIKLAMA YAPILDI

Bakan Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, “Kısa çalışma ve işsizlik ödeneği ödemelerini 5 Nisan 2021 tarihinde hesaplara yatıracağız. Ödemeler banka hesaplarına yatırılacak. IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlara da PTT üzerinden ödeme yapılacak” ifadesini kullandı.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ SONA ERDİ

Pandemi döneminde vatandaşlara verilen kısa çalışma ödeneği sona erdi. İşverenle 1 Nisan tarihinden itibaren çalışanlarını normal çalışmaya geçirecek ya da cüretsiz olarak izne çıkartacak. İşçilerini normal çalışmaya geçiren işverenler, işçi başına 1.341 TL normalleşme desteği alabilecek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir