Sağlık

Taktığımız maskelerde parazitler mi var? Sosyal medyaya yayılan parazit videosu gündeme bomba gibi düştü!

Koronavirüs salgınına karşı salgının ortaya çıktığı ilk günden beri uzmanlar maske takılması konusunda sürekli uyarılarda bulunuyor. Ancak bugün sosyal medyada takılan maskelerde parazitlerin olduğuna dair bir video paylaşılması gündemde bomba etkisi yarattı. Videoyu izleyenler kullandıkları ve aldıkları maskelerde parazit incelemesi yaparken, maskelerde nano robot mu var? Maskelerde parazit mi var? soruları araştırılmaya başlandı.

En çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından olan İnstagram’da gündemde bomba gibi düşen bir video yayımlandı. Bir instagram kullanıcısı tarafından paylaşılan videoda kullanılan beyaz maskelerin içerisinde parazitlerin olduğu görüldü.

Videonun kısa süre içerisinde yayılmasından sonra kullanıcılar hızla internet üzerinden maskelerde parazit iddiasını araştırmaya başladı.

İNTERNETTE ÇOK SAYIDA VİDEO BULUNUYOR

Kullanıcılar internet üzerinde maske parazit iddiasına ilişkin videoları araştırdığında maskesinde parazit gördüğünü iddia eden kullanıcıların videoları ile karşılaşıyor.

Twitter üzerinden yapılan paylaşımlarda kullanıcılar maskeleri 10 -15 dakika sıcak su buharına tuttuklarını ya da 1-2 dk sıcak suya attıktan sonra gördüklerini iddia ediyor.

MORGELLONS PARAZİTİ OLDUĞU İDDİA EDİLİYOR

Kullanıcılar gördüklerini iddia ettikleri bu parazitlerin Morgellons paraziti olduğunu ifade ediyor. Çok az bilinen bu rahatsızlık, bir cilt hastalığı olarak kabul ediliyor. Bazı doktorlar cilt altının parazitler tarafından istila edildiğini beliriyor.

SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA BEKLENİYOR

Videonun kısa süre içerisinde yayılmasından sonra kullanıcılar maskelerde olduğu iddia edilen parazitlere ilişkin Sağlık Bakanlığı tarafından açıklama bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir