Ekonomi

Son dakika zigaraya zam! Güncel sigara fiyatları ne kadar? 1 Nisan’dan itibaren geçerli fiyatlar..

Gelen bir son dakika haberine göre sigara fiyatlarına zam yapılacağı belirtildi. Bugünden itibaren bazı ürünlerde fiyat artışının yapılmayacağı belirtilirken, bazı ürünlerde 50 kuruş ile 1 TL arasında zam yapılacağı kaydedildi.

Sigara fiyatlarına zam yapılacağı duyuruldu. Konu ile ilgili yapılan son dakika açıklamasında BAT isimli gruba ait olan marka fiyatlara 50 kuruş ile 1 TL arasında zam geleceğini açıkladı. Güncel sigara fiyatları e düşük 14 TL’den satılırken, en yüksek fiyat 18,50 TL.

1 NİSAN’DAN İTİBAREN GEÇERLİ

Sektör yetkilileri uzun süre sonra ilk defa fiyatlara zam yapıldığını ifade etti. Zamlı sigara fiyatları 1 Nisan tarihinden itibaren geçerli olacak.

DOĞRUDAN VERGİLERİN GELİR İÇİNDEKİ PAYININ ARTIRILMASI PLANLANIYOR

Enflasyonist yönü yüksek nispi vergileme modelinden, asgari maktu ağırlıklı modele geçilecek. Matrah ve vergi oranlarının düzenlenmesiyle, doğrudan vergilerin gelir içindeki payının da artırılması planlanıyor.

Sigaraya zam gelecek haberlerinin duyurulmasından sonra sigara kullanan vatandaşlar hangi markanın ne kadar zamlandığını araştırıyor. Ancak henüz şirketlerden fiyatlara ilişkin bir açıklama gelmedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir