Ekonomi

Doğal gaz fiyatlarına zam geldi! 2021 yılı içinde 4. zam!

Gelen bir son dakika haberine göre doğal gaz fiyatlarına bu yıl içerisinde 4. zam geldiği duyuruldu. Konuyla ilgili BOTAŞ tarafından yapılan açıklamada yüzde 1 oranında zam geldiği belirtildi. Detaylar haberimizde

2021 yılı içerisinde çeşitli alanlarda peş peş zam kararları duyurulmaya başlandı. Bu zamlara son olarak doğal gaz da katıldı. 2021 yılı içerisinde doğal gaza 4. defa zam yapıldı.

RESMİ SAYFADAN YAYIMLANDI

Konuyla ilgili karar Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ’nin (BOTAŞ) resmi web sayfası üzerinden yapıldı. Her ay yayımlanan yeni fiyat tarifesi incelendiğinde doğalgazın metreküp fiyatına yüzde 1 oranında artış yapıldığı duyuruldu.

SATIŞ FİYATI

Buna göre BOTAŞ’ın konut tüketicileri için gaz dağıtım şirketlerine uygulamış olduğu satış fiyatı Mart ayı içerisinde yüzde 1 artış yapılarak, bin metreküp için bin 302 TL 475 kuruş, sanayi ve elektrik üretim santralleri için bin 456 TL 845 TL olarak ifade edildi.

DAHA ÖNCE 3 DEFA YAPILMIŞTI

Yeni yıla girmemizle birlikte, sırayla Ocak, Şubat ve Mart aylarında zam geldi. Yapılan bu son zam ile birlikte doğal gaza 4. zam gelmiş oldu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir