Genel

Araç sahiplerini yakından ilgilendiriyor! Bugün itibariyle sona erdi!

1 Aralık 2020 itibariyle başlayan zorunlu kış lastiği uygulaması bugün sona erdi. Trafiğe çıkan araçların takmakta zorunlu olduğu kış lastiğini 1 Nisan itibariyle çıkartmak isteyenler lastikçilere akın etti, uzun kuyruklar oluştu.

Havaları soğuması ile birlikte yollardaki buzlanmanın trafik sağlığını olumsuz olarak etkilemesi sebebiyle 1 Aralık 2020 itibariyle kış lastiği uygulaması getirilmişti. 1 Nisan 2021 tarihinde sona eren kış lastiği uygulaması sona erince araç sahipleri hemen lastikçilere koştu.

4 AY BOYUNCA SÜRDÜ

Van’ın Erçiş ilçesinde 16 yıldır lastik dükkanını işleten Dinçer Nadiroğlu, yoğun bir gün yaşadıklarını ifade ederek, gösterilen ilgiden memnu olduklarını söyledi. Nardiroğlu açıklamasında şunları söyledi:

“‘1 Aralık 2020’de uygulanan zorunlu kış lastiği uygulaması bugün sona erdi. Geçirdiğimiz kış mevsimi zaman zaman yağışlı olsa da, genel yapı itibariyle kurak bir dönem yaşadık. Yaklaşık 4 aylık bir zorunlu kış lastiği uygulamasına genel yapı itibariyle müşterilerimiz riayet etti. Bugünden itibaren müşterilerimiz kış lastiklerini değiştirip, yazlıkları takmaya başladı. Her yıl olduğu gibi bu yılda yoğunluğun olduğunu söyleyebiliriz. Allah kazasız, belasız bir yıl nasip etsin”

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir