İş İlanlarıPersonel AlımıSözleşmeli Personel Alım İlanları

Milli Savunma Bakanlığı sözleşmeli personel alım ilanı yayımladı! Lise, Önlisans ve Lisans mezunlarından alım yapılacak!

Gelen bir son dakika haberine göre Milli Savunma Bakanlığı (MSB) sözleşmeli personel alım ilanı yayımladı. Yayımlanan MSB sözleşmeli personel alım ilanında lise, önlisans ve lisans mezunları arasından alım yapılacağı duyuruldu. Alımlarda adaylarda KPSS P94 puan türünden puan şartı aranırken, 5 ilde çeşitli birimlerden alım yapılacağı ifade edildi. MSB sözleşmeli personel alım için detaylar haberimizde

Konuyla ilgili son dakika duyurusu MSB Twitter hesabı üzerinden yayıldı. Bakanlık tarafından yayımlanan duyuruda başvuruların bugün itibariyle başladığı duyurulurken, son başvuruların 21 Nisan tarihinde alınacağı aktarıldı. MSB personel alımı için detaylar haberimizde

RESMİ DUYURU YAYIMLANDI

Milli Savunma Bakanlığı resmi web sayfasında yayımlanan sözleşmeli personel alımı 2021 için, ” “Milli Savunma Üniversitesinde Sözleşmeli Personel olarak istihdam edilmek üzere; Başvuru Kılavuzunda TABLO-1’de belirtilen faaliyet takvimine uygun olarak, TABLO-2’de yer alan niteliklerde sözleşmeli personel kadrolarına, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi kapsamında, Bakanlar Kurulunun 06 Haziran 1978 tarihli ve 7/15754 sayılı “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” konulu kararı çerçevesinde 200 (iki yüz) sözleşmeli personel temini yapılacaktır” denildi.

HANGİ KADROLARA ALIM YAPILACAK?

MSB resmi personel alım duyurusunda Hizmetli, Aşçı, Berber,  Garson, Şoför, Terzi, Kaloriferci, Elektrik Ustası, Boyacı, Psikolog , Veteriner Hekim, Diyetisyen , Tekniker ve Teknisyen alımı kadrolarından KPSS’li alım yapılacağı duyuruldu.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesindeki genel şartları taşımak,

b) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına katılmış ve puan almış olmak,

c) Nitelikler tablosunda (TABLO-2) bulunan her bir kadro unvanı için belirlenen niteliklere sahip olmak,

SINAV BAŞVURU ŞEKLİ

a) Başvurular, 01.04.2021 – 21.04.2021 tarihleri arasında http://personeltemin.msb.gov.tr adresi üzerinden çevrimiçi (online) yapılacaktır.

NOT: Genel ağ (İnternet) ortamı dışında dilekçe, mektup, posta vb. yöntemlerle yapılacak ön başvurular kabul edilmeyecek, bu dilekçelere cevap verilmeyecek ve işlem yapılmayacaktır.

b) Adaylar, https://personeltemin.msb.gov.tr sitesine girerek E-devlet şifresi ile başvuru ekranını açtıktan sonra başvuru sihirbazını kullanarak ilerleyip tüm aşamaları tamamlayarak ‘Tercih Yap’ ekranına yönlendirilecek buradan ilgili alımı tıklayarak tercih yapabilecektir. Tercih işlemini tamamladıktan sonra ‘Tercihlerimi Göster’ butonuna tıklayarak kayıtlı tercihlerini kontrol edebilecektir.

HANGİ İLLERDE ALIM YAPILACAK?

Alım yapılacak iller İstanbul, Ankara, , İzmir, Balıkesir, Yalova şeklinde sıralandı. Çeşitli kadrolara yapılacak olan KPSS şartlı sözleşmeli personel alımı için detaylı bilgiye aşağıdaki kılavuz üzerinden ulaşabilirsiniz.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI (MSB) SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir