Eğitim

Bakan Selçuk’tan yüz yüze eğitim açıklaması geldi!

Gelen bir son dakika haberine göre Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yüz yüze eğitime ilişkin açıklama yapıldı. Bakan Selçuk, okulların tamamen açılmasının öğrenciler gibi kendisinin de arzuladığını belirterek, bu süreç içerisinde kontrollü olarak devam etmek istediklerini belirtti.

Konuyla ilgili MEB tarafından yapılan açıklamaya göre “Ziya Öğretmen ile Eğitim Buluşmaları” ve “Ziya Öğretmen Bizim Okulda” programları ile Bakan Selçuk öğrenci ve meslektaşları ile buluşmaya devam ediyor.

HEPİNİZE MÜTEŞEKKİRİM..

Bakan Selçuk, Eskişehir Atatürk Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri ile buluştu. Fizik öğretmenleri buluşmasında salgın döneminde meslektaşlarının çalışması ile her öğrenciye ulaşabildiklerini belirten Selçuk şunları söyledi:

“Burası bizde’ diyen her arkadaşımız, aslında çocuklarımızın bir emanet olduğu bilinciyle hareket ediyor ve ülkemizin eğitim ihtiyacı konusunda elinden geleni fazlasıyla yapıyor. Hepinize müteşekkirim”

“BEN DE İSTİYORUM OKULLARIN TAMAMIYLA AÇILMASINI”

Karaman’da fizik öğretmeni olan Ahmet Yüzbaşıoğlu’nun kızının, “Okulları açın lütfen, çok sıkıldık evde” demesi üzerine Bakan Selçuk şu cevabı verdi:

“Ben de istiyorum okulların tamamıyla açılmasını ama emin olun, kontrollü devam etmek istediğimiz için, öğretmenlerimizin, sizlerin sağlığını düşündüğümüz için tedbirle, güvenle atıyoruz adımlarımızı. Sağlık önceliğimiz, koşullar izin verdikçe tüm evlatlarımızı yüz yüze eğitimde okullarına kavuşturmak isteriz. Her bir öğrencimize ulaşacağımız destekleme programımızı da çok yakında sizlerle paylaşacağız”

“ÇITANIZ BÜYÜK DÜNYA”

“Ben öz geçmişleri çok seviyorum. Ama öz geleceğinize ne yazdığınızı çok önemsiyorum” diyen Bakan Selçuk, sözlerine şu şekilde devam etti:

“İçinizdeki cevheri mücevhere dönüştürmek öğretmenlerimizin ve anne babaların desteğiyle oluyor. Siz yılmadan çalışırsanız bunun hakkını vermek de bizim sorumluluğumuz altında. Yeteneklerinizle tüm dünyaya sesinizi duyurmanız mümkün. Çıtanız bütün dünya.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir