Eğitim

Vakalar her gün rekor kırıyor! Yüz yüze eğitimle ilgili Bakan Selçuk’tan son dakika açıklaması!

Açıklanan koronavirüs vakalarında her gün rakamların rekor kırması hem velileri hem de öğrencileri tedirgin ediyor. Konu ile ilgili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından flaş bir açılama geldi. Bakan Selçuk, önceliklerin yüz yüze eğitim olduğunun altını çizerek, okulları açık tutma isteğine rağmen, diğer ülkelerdeki durumu da paylaştı. İşte son durum..

Bakan Selçuk, yaptığı açıklamasında valiliklerin ve il hıfzıssıhha kurullarının beraber değerlendirme yaptıklarını belirterek, her ile özel kararlar alındığının bir kere daha altını çizdi. Aşı sürecinin de devam ettiğini söyleyen Bakan Selçuk’un açıklamaları haberimizde

“ÖNÜMÜZDEKİ SÜREÇTE YÜZ YÜZE EĞİTİME DAHA KATILIMLI BİR ŞEKİLDE DEVAM EDELİM”

Selçuk, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında “Valiliklerimiz, İl Hıfzısıhha Kurullarıyla beraber değerlendirmeler yapıyorlar ve her ile özgü kararlar alıyorlar. Bir taraftan aşı süreci devam ediyor. Toplumumuzda her gün her an değişimleri izleyerek ortak kararlar almaya çaba gösteriyoruz, istiyoruz ki önümüzdeki süreçte yüz yüze eğitime doğru çok daha katılımlı bir şekilde devam edelim, koşullar bir an önce düzelsin” dedi.

OKULLARA DEVAM KONUSUNDA DA ARTIŞLAR DEVAM EDİYOR

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Düzce’de yaptığı okul ziyareti sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Selçuk, yüz yüze eğitim oranlarıyla ilgili şunları söyledi:

“İlkokullarda yüzde 80’lerin üzerinde, ortaokullarda yüzde 76, liselerde de yüzde 70 civarında bir katılım var. Çok üzücü bir şekilde bu artışları izliyoruz ama okullara devam konusunda da artışlar devam ediyor”

“İstatistikler yükseldiğini gösteriyor. Bizim en önemli önceliğimiz yüz yüze eğitim fakat OECD ülkeleri içerisinde Slovakya, Kosta Rika, Kolombiya gibi ülkelerden sonra en çok okulların kapalı olduğu ülkeler arasında ilk 5’te yer alıyoruz. Bu, sağlık önceliği prensibimizden kaynaklanan bir yaklaşım”

ÖNCELİĞİMİZ YÜZ YÜZE EĞİTİM

Önceliklerinin her zaman yüz yüze eğitim olduğunu söyleyen Baka Selçuk, şunları söyledi:

“Valiliklerimiz, İl Hıfzısıhha Kurullarıyla beraber değerlendirmeler yapıyorlar ve her ile özgü kararlar alıyorlar. Tüm valilerimize, ekiplerimize teşekkür ediyorum. Zor bir süreç yaşıyoruz ama bunu hep birlikte atlatacağımıza inanıyoruz. Bir taraftan aşı süreci devam ediyor. Toplumumuzda her gün her an değişimleri izleyerek ortak kararlar almaya çaba gösteriyoruz, istiyoruz ki önümüzdeki süreçte yüz yüze eğitime doğru çok daha katılımlı bir şekilde devam edelim, koşullar bir an önce düzelsin. Bizim önceliğimiz tabii ki yüz yüze eğitim ama salgın şartlarını dikkate alarak, okulları açık tutma isteğimize rağmen, diğer ülkelere baktığımızda daha fazla kapalı olduğunu görüyoruz ama bu yine sağlık öncelik prensibimizden kaynaklanan bir şey. Bu zor dönemde bir teşekkür de velilerimize”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir