Bilim, Teknoloji

WhatsApp kullanıcıları dikkat! Para dönemi başlıyor!

Tüm dünyanın sıkça kullandığı mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ta yeni bir dönem başlıyor. Popüler mesajlaşma uygulamasın kullananlar için para dönemi başlıyor. Onay alan özellik sayesinde artık kullanıcılar birbirlerine para transferi yapabilecek.

Sosyal medya devi olan Facebook ile birleşen WhatsApp yeni bir karar aldı. Ödeme hizmeti Brezilya’da yeniden başlıyor. Gelen son bilgiye göre Brezilya Merkez Bankası Facebook kararına onay verdi.

Buna göre Brezilya Merkez Bankası Visa ve Mastercard kartları ile WhatsApp kullanıcılarının birbirlerine para göndermelerine izin vermesi gündemde olacak.

Konuyla ilgili adı açıklanmayan yetkili yaptığı açıklamasında “Son hazırlıkları yapılıyor. En kısa sürede bu özellikle Brezilya’da kullanıma girecek” dedi.

Uygulama sayesinde kullanıcılar hazırlıklar tamamlandığında birbirlerine para gönderebilecek. Aslında daha önce yapılan planlamalara göre WhatsApp’a entegre edilen bir sistem sayesinde kullanıcıların platform üzerinden alışveriş yapmalarını sağlamaktı.

2020 BAŞINDA DENENMİŞTİ

Facebook Brezilya’da bu sisteme denemiş hatta 2020 yılında başlamıştı. Ancak gelen son karara ile projenin askıya alındığı aktarılmıştı.

Projenin önümüzdeki önemlerde pek çok ülkeye entegre edilmesi bekleniyor. Fakat konu ile ilgili resmi bir tarih açıklaması gelmedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir