Gündem

Bakan Koca’dan 65 yaş üstü vatandaşlar ve gençler için son dakika açıklaması!

Gelen bir son dakika haberine göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından flaş bir açıklama yapıldı. Bakan Koca yaptığı açıklamasında son bir ay içerisinde vakalar içindeki oranın 65 yaş üstü vatandaşlar için yüzde 14,39’dan yüzde 11,3’e düştüğünü belirtti. Ancak gençler için oranın arttığını söyleyen Bakan Koca, önemli açıklamalarda bulundu.

Twitter hesabı üzerinden açıklamada bulunan Bakan Koca, 65 yaş üstü ve gençlerle ilgili olan son oranı paylaştı. Gençlerin aktif vakalar içerisindeki oranının arttığını söyleyen Bakan Koca, 65 yaş üstü için güzel haberi verdi.

TWİTTER ÜZERİNDEN AÇIKLADI

Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Bakan Koca, şu ifadeyi kaydetti:

“65 yaş üstü büyüklerimizin son bir ayda toplam vakalar içindeki oranı %14,39’dan 11,3’e düştü. Gençlerin aktif vakalar içindeki oranı ise artıyor. Gençlerimizi de koruyacağız”

SALGINDA SON DURUM

Türkiye koronavirüs salgınında son günlerde kötü günler geçiriyor. Açıklanan 3 Nisan koronavirüs tablosuna göre son 24 saat içerisinde 186 kişi hayatını kaybetti. Vaka sayısında ise resmen rekor kırıldı. 249 bin 126 kişiye test yapıldı. Yapılan test sonucunda 44 bin 756 kişide koronavirüs olduğu tespit edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir