Eğitim

4 öğretmenin testi pozitif çıktı! Yüz yüze eğitime ara verildi!

Gelen bir son dakika haberine göre Afyonkarahisar’ın İhsaniye ilçesinde bulunan imam hatip lisesinde görevli olan 4 öğretmenin koronavirüs test sonucu pozitif çıktı. Yapılan açıklamaya göre okulda yüz yüze eğitime 10 gün boyunca ara verildi.

Okulda görevli olan öğretmenlerin koronavirüs testi pozitif çıktı. Bunun üzerine İhsaniye Kaymakamlığı tarafından yüz yüze eğitime 10 gün süreyle ara verildiği duyuruldu. Öğrencilerin bu süre içerisinde uzaktan eğitimle derslere devam edeceği aktarıldı.

10 GÜN SÜRE İLE ARA VERDİK

İhsaniye Kaymakamı Semih Doğanoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, “4 öğretmenimizin testinin pozitif çıkması üzerine okulda eğitime 10 gün süre ile ara verdik” ifadesini kullandı.

TÜRKİYE’DE SON DURUM

Türkiye koronavirüs vakaları artmaya devam ediyor. Sadece son 24 saat içerisinde yapılan test sonuçlarına göre 44 bin kişinin test sonuçları pozitif olarak açıklandı. Okullardaki son durum ise illerdeki duruma göre İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından veriliyor.

Konuyla ilgili yapılan son dakika açıklamasında göre Ankara’da alınan karara göre yarından itibaren 5,6,7 ve 9,10,11’inci sınıflar online eğitime geçecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir