İş İlanlarıİşkur İş İlanlarıKpss'siz Personel Alım İlanlarıPersonel Alımı

Devlet Su İşleri (DSİ) KPSS şartsız işçi alımına başladı!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yeni personel alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan personel alım ilanında Devlet Su İşleri (DSİ) KPSS şartsız personel alımı yapacağını duyurdu. 18 yaşını tamamlamış ve 18 yaş üzeri adayların başvurabileceği DSİ personel alımı için detaylar haberimizde..

Devlet Su İşleri personel alım ilanlarını bekleyenler için yeni personel alım ilanı yayımlandı. Kamuya KPSS şartsız İŞKUR üzerinden alımlar bugün itibaren başlamış olup, 9 Nisan tarihinde sona erecektir. Başvuruda bulunmak isteyen adayların mezun olması gereken bölümler ve taşıması gereken şartlar şu şekilde ifade edildi:

SIHHİ TESİSATÇI BAŞVURU ŞARTLARI

18 yaşını tamamlamış olmak,

Ön lisans mezunu olmak,

Yapı Tesisat Teknikerliği, Yapı Tesisat Teknolojisi, Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Tekn.. Tesisat Teknolojisi, Sıhhi Tesisat bölümlerinden mezun olmak,

Öğrenci olmamak

BAŞVURU ŞEKLİ

Ülkemizde de görülmekte olan Koronavirüs- COVID-19  salgını  nedeniyle halk sağlığını korumak amacıyla  başvuru şartlarını taşıyan adaylar, 05.04.2021-09.04.2021 tarihleri arasında İŞKUR internet sitesinden, e-Devlet ve Alo 170 hattı üzerinden  başvuru yapacaktır.

AÇIKLAMALAR:

1- İlan edilen kadrolara başvurusu sonucu atanmaya hak kazanan adaylar, 4857 sayılı İş Kanunu hükümleri çerçevesinde sürekli işçi olarak istihdam edilecektir.

2- Her aday, ilan edilen kadrolardan yalnızca bir mesleğe başvuru yapacaktır.

3- Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

4- Yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemleri yapılmayacaktır. Sehven yapılsa dahi atama işlemleri iptal edilecektir. Yerleştirildiği kadroların nitelik ve şartlarını taşıdığı halde istenen belgeleri süresi içerisinde teslim etmeyen adaylar göreve başlatılmayacaktır.

5- Göreve başlayacak personelin görevini yapmasına engel sağlık sorununun olmaması(bedensel ve fiziksel) gerekmektedir. Başvuran adaylar bunu kabul etmiş sayılacaktır. Aksi durumda ilgili mevzuat hükümlerine göre işlem yapılacaktır.

6- Yerleştirme işlemi yapılan ve ataması yapılanlardan, 30 gün içerisinde göreve başlamayanlar (doğum, hastalık vb. nedenlerle göreve başlayamayacak durumda olanlar hariç) ile atanma şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılarak göreve başlatılmayanların ya da göreve başlatılıp da sonradan atama şartlarını taşımadığı anlaşılanların yerine sözlü sınavda yedek olarak belirlenen listenin ilk sırasındaki kişiden başlamak suretiyle aranan şartları haiz olanlardan atama yapılabilecektir.

GENEL ŞARTLAR

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak,

2- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak,

3- Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak),

4- Göreve başlayacak personelin görevini devamlı yapmasına engel bedenen, aklen ve ruhen sağlık sorununun olmadığını  belgelemeleri gerekmektedir. Başvuran adaylar bunu kabul etmiş sayılacaktır. (atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)

5- Noter huzurunda yapılacak kura çekimi sonucu açık iş sayısının dört katı kadar aday asil olup açık iş sayısının 3 katı kadar aday yedek listede olacaktır.

ÖNEMLİ NOT 1:

Mülakat ve uygulama sınavı için İşkur tarafından bildirilen nihai listede ismi yer alan adaylara sınav tarihi ve istenecek evraklar Bölge Müdürlüğümüz web stesinde (bolge02.dsi.gov.tr) duyurulacak olup ilgililere ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Mülakat sınavında başarılı olup Sıhhi Tesisatçı pozisyonunda çalışmaya hak kazanan kişinin bedenen çalışmaya engel bir durmunun bulunmadığını gösterir tam teşekküllü sağlık kurumlarından alınacak Sağlık Kurulu Raporunu ibraz etmesi gerekir.

ÖNEMLİ NOT 2: Eski hükümlü veya Terörle Mücadelede Yaralanan (TMY) belgesinin aslı veya aslı gibidir onaylı suretinin sistemde renkli olarak taratılmış olması gerektiğinden başvuru yapacak adaylar, belgelerini internetten ya da bağlı bulundukları hizmet merkezlerindeki iş ve meslek danışmanlarıyla kontrol etmelidir.

BAŞVURUDA BULUNMAK VE DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

Bir Yorum

  1. Merhaba yaşım 46 .1 senedir iş arıyorum ne iş olsa yaparım yardımcı olursanız sevinirim tşk ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir