Ekonomi

İş Bankası’nda hesabı olanlar dikkat! Banka duyurdu!

İş Bankası’nda hesabı olan herkesi yakından ilgilendiren çok önemli bir açıklama yapıldı. Banka tarafından yapılan açıklamada gençlere özel olarak sunulan birikim uygulamasının detayları aktarıldı. 250 TL ile hesap açan 18 – 26 yaş arasındaki kişiler paralarını bankada biriktirebiliyor. Belirtilen süre içinde hedeflerine ulaşanlara ise faize ek olarak ödül faiz getirisi sunuluyor. İşte tüm detaylar..

İş Bankası tarafından yapılan açıklamada 6 – 12 aylık belirtilen süre içerisinde birikim hedefine ulaşan müşterilere faize ek olarak ödül faiz getirisi veriliyor. Kişilerin hedefe ulaşamaması ya da hesabı erken kapatması durumunda fırsattan yararlanamayacakları aktarıldı.

EK FAİZ GETİRİSİ KAZANDIRIYOR

Tüm detaylar İş Bankası’nın resmi web sayfası üzerinden yayımlandı. Yayımlanan detaylarda, “Hayal ettiğin telefon veya bilgisayar için birikim yapman artık çok kolay. Biriktiren Genç Hesap, 18-26 yaş arasındaki tüm gençlerin rahatça tasarruf yapabileceği bir birikim hesabı.

Bu hesap ile 6 veya 12 aylık dönemler için birikim hedefi koyarak, hem hesabın aylık faiz getirilerinden faydalanabilir hem de sözleşme süresinin sonunda hedef birikim tutarına ulaşman halinde birikimlerin üzerinden ek bir faiz getirisi kazanırsın” ifadesi kullanıldı.

BİRİKTİREN GENÇ HESAP NEDİR?

Biriktiren Genç hesap hakkında şu bilgiler verildi:

Hayalinin peşinden koşan gençlerin imdadına yetişen Biriktiren Genç Hesap ile 6 veya 12 aylık dönemler için kendine birikim hedefi koyarak, hem hesabın aylık faiz getirilerinden faydalanır hem de sözleşme süresinin sonunda hedef birikim tutarına ulaşırsan, birikimlerin üzerinden İş Bankası’nın senin için ek bir katkıda bulunacağı “Ödül Faiz” getirisine de hak kazanırsın.

Üstelik, ihtiyaç duyman halinde hesabının aylık vade dönemlerinde paranı çekebilir ya da eline ek bir miktar geçerse para da yatırabilirsin. Gençler için birikim yapmak bu hesap ile hayal olmaktan çıkıyor.

Sen iste, biz hayallerin için biriktirelim.

BİRİKTİREN GENÇ HESABIN AVANTAJLARI

Biriktiren Genç Hesap ile para biriktirmek için alternatifli vade seçeneklerin vardır. Açılış sırasında 6 veya 12 aylık sözleşme süresi ve dilediğin birikim hedefini belirleyebilirsin.

Sözleşme süresi sonunda birikim hedefine ulaşırsan, geriye dönük olarak hesabının vade sonlarındaki bakiyesine mevcut ilan edilen faize ek olarak “Ödül Faiz” oranı üzerinden ek bir faiz geliri de elde edersin.

Asgari açılış tutarı öyle düşündüğün gibi yüksek bir tutar da değil;  sadece 250 TL. Azami tutarı ise 100.000 TL’ye kadar belirleyebilirsin.

Hesabından yukarıda da bahsettiğimiz gibi aylık vade başlangıç tarihlerinde para çekebilir ya da para yatırabilirsin. E, ne de olsa önemli bir özellik bu bir daha değinmemizde bir sakınca yok.

Hesabın için uygulanacak aylık faizler, ay sonlarında hesapta bulunan bakiyen üzerinden yapılır. Bu da çok önemli tabi; her hangi bir zamanda eline toplu bir para mı geçti, bir sonraki ayın başlangıç tarihinde bu parayı hesabına yatır, ay sonunda bu tutar üzerinden faizini al.

Aynı anda birden fazla Biriktiren Genç Hesap açamayacağını da unutma. Biri biter diğeri başlar :).

Hesabın sözleşme süren sonunda kapatılır ve otomatik olarak tüm bakiyen vadesiz hesabına aktarılır.

TÜM DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir