Gündem

Koronavirüste artık bu belirtileri gören herkes hastaneye koşuyor! Test sonuçları da pozitif çıkıyor!

Koronavirüs salgınına ilişkin gelen bir son dakika haberine göre salgının resmen seyri değişti. Yapılan açıklamalara göre son dönemlerde nezle ve burun tıkanıklığı ile hastaneye koşanların sayısında artış görüldü. Bu kişilere yapılan koronvairüs PCR testi ise pozitif çıkıyor. Artık salgında ateş ve öksürük belirtiler arasında olmayabiliyor.

Sağlık Bakanlığı tarafından ortalama her gün açıklanan vaka sayıları yüzde 5 artış gösteriyor. Açıklanan son vakalarla birlikte son 24 saatte 42 bin kişi daha koronavirüse yakalandı. Mutant virüsün artış göstermeye başlamasıyla birlikte salgının seyrinde de değişiklik yaşanmaya başlandı.

BURUN AKINTISI VE NEZLE BELİRTİSİ GÖRÜLDÜ

Salgının seyrine göre Kasım ve Aralık’taki kurallara geri dönebileceği ve tüm Türkiye’de yeni yasakların uygulanmaya başlayabileceği gündemde yer almaya başladı. Verilere göre ev içi buluşmaların sayısı artarken, virüsün semptomları da değişti. Artık burun akıntısı ve nezle gibi belirtilerle gelen kişilerin test sonucunu pozitif çıktığı belirtiliyor.

Kısıtlamalaın etkisinin son 10 – 14 gün içinde görülmesi beklenirken, vakalardaki artış son 1 haftada resmen zirve yaptı.

SON 24 SAATTE 42 BİN VAKA

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı son verilere göre son 24 saat içerisinde 245 bin 496 kişiye koronavirüs testi yapıldı. Yapılan test sonucuna göre 42 bin 551 vaka tespit edildi. 193 vatandaşımız salgın yüzünden hayatını kaybederken, hasta sayısı 1.706 oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir