Ekonomi

Ramazan pidesi fiyatları belli oldu!

Ramazan ayında en çok tüketilen yiyeceklerden biri olan Ramazan pidesi fiyatı, vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Geçtiğimiz yıl kilogramı en çok 10 TL’den sayılan pidenin kilosu bu yıl 11,50 TL’yi geçmeyecek. İllere göre Ramazan pidesi fiyatları değişkenlik gösterse de pide başı fiyat ortalama 4 TL olacak.

Ramazan ayına çok az bir süre kala sofralarda en çok tüketilen lezzetlerden biri olan Ramazan pidesi fiyatları vatandaşların en çok araştırdığı konular arasında yerini aldı. İstanbul başta olmak üzere pek çok ilde Ramazan pidesi fiyatlarına zam yapılmazken, bazı illerdeki pide fiyatları zamlanmıştı. Geçtiğimiz yıl pide fiyat üst sınırı 10 TL olurken, bu yıl en fazla 11,50 TL olacak.

İSTANBUL PİDE FİYATI BELLİ OLDU

İstanbul pide fiyatları İstanbul Fırıncılar Odası ile İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği yaptığı görüşmeler sonucunda Ramazan pidesi fiyatlarını belirledi. Yapılan açıklamaya göre İstanbul pide fiyatları 365 gram için sade pide 4 TL’den aynı gramajlı pidenin yumurtalı ve susamlısı 5 TL’den satılacak.

PİDELERİN GRAMAJLARI FARKLI

Pidenin gramajları farklı olsa da genel olarak fiyatların 3 – 4 TL arasında değişkenlik göstermesi bekleniyor. Örnek vermek gerekirse, Edirne’de geçtiğimiz yıl 3,5 TL’den satılan 350 gram pidenin fiyatı 4 TL’den satılırken, Sakarya ve Kocaeli’de 370 gram pide için fiyat 4 TL’den uygulanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir