Ekonomi

Bakan Kasapoğlu duyurdu! Ödemeler T.C. kimlik numarasının son hanesine göre başlıyor!

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından son dakika açıklaması yapıldı. Milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiren açıklamada Nisan ayı burs ve kredi ödemelerinin hesaplara yatırılmaya başlandığı duyuruldu. Ödemeler öğrencilerin T.C. kimlik numarasının son hanelerine göre yatırılacak. İşte merak edilen detaylar..

Konuyla ilgili açıklama Bakan Kasapoğlu’nun sosyal medya hesabı üzerinden yapıldı. Bakan Kasapoğlu yaptığı açıklamasında burs ve kredi ödemelerinden toplam da 1 milyon 609 bin 253 öğrencinin yararlandığının altını çizdi.

650 TL’DEN 1.950 TL’YE KADAR DESTEK

Bakan açıklamasının devamında lisans öğrencilerine 650 TL, yüksek lisans öğrencilerine 1.300 TL, doktora öğrencilerine de 1.950 TL burs ve kredi ödemesinin yapıldığının altını çizdi.

TWİTTER ÜZERİNDEN AÇIKLADI

Twitter üzerinden önemli bir paylaşım yapan Bakan Kasapoğlu şu ifadeyi kullandı:

“Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde geldiğimiz nokta ortada… İktidara geldiğimiz 2002 yılında 451 bin 550 öğrenci burs ve kredi imkanından faydalanırken bugün bu sayı 1 milyon 609 bin 253’e ulaşmış durumda. Lisans öğrencilerine 2002 yılında 45, yüksek lisans öğrencilerine 90, doktora öğrencilerine ise 135 TL tutarında kredi ve burs veriliyordu. Bugün verilen tutar ortada”

ÖDEMELER BUGÜN BAŞLADI

Kredi ve burs ödemeleri öğrencilerin T.C. kimlik numarasının son hanesine göre bugün başladı. Ödemeler 10 Nisan 2021 tarihine kadar devam edecek. Ödemelerin yapılacağı tarihler şu şekilde:

Kimlik numaralarını sonu 0 olanlar: Bugün (6 Nisan)

Kimlik numaralarını sonu 2 olanlar: Bugün (7 Nisan)

Kimlik numaralarını sonu 4 olanlar: Bugün (8 Nisan)

Kimlik numaralarını sonu 6 olanlar: Bugün (9 Nisan)

Kimlik numaralarını sonu 8 olanlar: Bugün (10 Nisan)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir