Eğitim

Vakaların arttığı ilde resmi ve özel ilkokullar uzaktan eğitime geçiyor!

Koronavirüs vakalarının artış gösterdiği illerden biri olan Yalova’da flaş bi karar alındı. Buna göre Yalova İl Umumi Hıfzıssıhha ilkokullarda uzaktan eğitime geçildiğini duyurdu. Buna göre yarından itibaren resmi ve özel ilkokullar 1, 2, 3 ve 4. sınıflar ikinci bir karara kadar uzaktan eğitime geçti.

Konuyla ilgili beklenen açıklama valilik tarafından yapıldı. Yalova Valiliği tarafından yapılan açıklamada İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nin Vali Muammer Erol başkanlığında toplandığı açıklandı. Artış gösteren koronavirüs vakalarının engellemesi adına Yalova’daki tüm resmi ve özel ilkokullar uzaktan eğitime geçiş yaptı.

RESMİ AÇIKLAMA GELDİ

Konuyla ilgili yapılan açıklamada okul öncesi eğitim kurumları, 8 ve 12. sınıflar hariç resmi ve özel tüm okulların 1, 2, 3 ve 4. sınıfların 7 Nisan’a kadar uzaktan eğitime geçildiği şu sözlerle ifade edildi:

“Salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu risk yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla içerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemler Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda belirlenerek uygulamaya geçilmelidir. Bu kapsamda, ilimizde vaka sayısı artışının önlenmesi amacıyla tüm resmi ve özel eğitim kurumlarının, özel gereksinimli öğrenciler için hizmet veren özel eğitim okulları/sınıfları ve okul öncesi eğitim kurumları ile 8 ve 12. sınıflar hariç resmi ve özel tüm okulların 1, 2, 3 ve 4. sınıflarının 7 Nisan 2021 tarihinden itibaren uzaktan eğitime geçilmesine oy birliği ile karar verildi”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir