Genel

Kılıçdaroğlu’ndan Bilim Kurulu üyelerine olay sözler: “Bilim Kurulu var, hikaye tamamen”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin TBMM grup toplantısında pandemi döneminde kurulan Bilim Kurulu üyelerini eleştirdi. Kılıçdaroğlu açıklamasında, “Orada oturanların hiçbirinin bilimle alakası yok” ifadesi ise büyük yankı uyandırdı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz dönemlerde yapılan AK Parti kongrelerine tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, açıklamalarında özellikle Bilim Kurulu üyelerini hedef aldı.

“ASLI ÖZKISITLAR, 21. YÜZYILDA HASTANEDE YATAK BULAMADIĞI İÇİN HAYATINI KAYBEDİYOR”

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Aslı Özkısırlar’ın vefatına ilişkin de konuşan Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Aslı Özkısırlar. Bu genç kızımız 21. yüzyılda hastanede yatak bulamadığı için hayatını kaybediyor. ‘Bay Kemal’ sorumlu diyecekler. Beyefendi bu işin sorumlusu sensin sen, sen yönetiyorsun bu ülkeyi. Dayısı olana ambulans hazır, peki ya garibana? ‘Dostlarımızla iktidara geleceğiz’ diyoruz. Bizim dostlarımız halktır halk, garibanlardır.

Kayseri’de Sidar adında 16 yaşında bir kızımız. Evine giderken güvenlik görevlisi çağırıyor, maskeyi nizami takmadın diyor ve ceza kesiyor. Sidar’ın babası esnaf. 900 lira ceza kesiyorlar. Nereden ödeyecekler? Ödeyemiyorlar tabi. 22 Mart’ta bir mektup, icra servisine geleceksin diyorlar ve ödeme emri talep ediliyor. 16 yaşındaki kız maskeyi nizami takmamış, 900 lira ceza, sonra sen ödeyemezsen babandan ev ne varsa haczedeceğiz parayı alacağız diyor”

BİLİM KURULU’NA TEPKİLER

Kılıçdaroğlu, 4 Nisan tarihinden itibaren vaka sayılarında ABD’yi geçtiğimizi ifade ederek, Bilim Kurulu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Nisan itibarıyla vaka sayısında ABD’yi geçtik. Bir de Bilim Kurulu var. Allah aşkına kendinize Bilim Kurulu demeyin ya bilime ayıp, ne dedikleri belli değil. Bilim Kurulu var, hikaye tamamen. Orada oturanların hiçbirisinin bilimle ilgisi yoktur. İktidar senin kurallarına uymuyorsa izzet-i ikbal ile çekileceksin.

Oturmuşlar oraya, Bilim Kurulu ayrı, Sağlık Bakanı ayrı yerden çalıyor, Saray ise kaç kişi ölürse ölsün diyor. Kontrolü tamamen kaybetmişler ve devleti yönetemiyorlar. Sadece tek düşündükleri koltukları.

Peki bu fatura kime çıkıyor? Saray ve beslemelerinin durumu çok iyi. 1 değil 5 yerden, avro üzerinden maaşlarını alıyorlar. Vergi de ödemiyorlar bunlar. Bunların umurunda değil. 100 kişi değil 100 bin kişi de ölse bunların umurunda değil.

Bunların derdi ben paramı nasıl alacağım, Londra’daki bankalara nasıl yatıracağım. Peki esnafın, manavın, taksicinin durumu… Esnaf kardeşime soruyorum, senin kapandığın dönemde en çok kongreleri kim yaptı? Her 100 metrede bir dükkan kapandığını görüyoruz, geçinemiyor, kirayı ödeyemiyor adam. Saray’dakiler bunu biliyor mu? Bilse ne olur bilmese ne olur onun gözünde esnaf yok ki zaten. Ama esnaf artık eski esnaf değil sana sandıkta hesabını soracak biliyorum”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir