İş İlanlarıPersonel Alımı

Devlet Su İşleri (DSİ) yeni personel alım ilan yayımladı! 8 ilde personel alımı yapılacak!

Resmi Gazete’nin bugünkü yayımlanan sayısında Devlet Su İşleri (DSİ) yeni personel alım ilanının yayımlandığı görüldü. DSİ 8 ilde personel alımı yapacak. İnşaat ve Makine Mühendisi kadrosunda yapılacak olan memur alımı kapsamında adayların KPSS 70 puan şartını taşıması gerekiyor. Kamu memur alımı kapsamında DSİ personel alım şartları yayımlanan ilanda ayrıntılı olarak ifade edildi.

İş arayan vatandaşlar kamu kurumlarının yayımladığı KPSS’li ve KPSS şartsız personel alım ilanlarını yakından takip ediyor. Bu kapsamda DSİ yeni bir personel alım ilanı yayımladı. Başvurular 26 Nisan tarihinde başlayacak olup, 7 Mayıs tarihinde sona erecektir. 8 ilde yapılacak personel alımı için detaylar haberimizde

DSİ yayımladığı personel alım ilanında, “Aşağıda il, unvan ve sayıları belirtilen toplam 11 (onbir) adet Mühendis kadrosuna, 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda KPSS P3 puan türünden asgari 70 puana sahip olanlar arasından, “07/11/2018 tarih ve 30588 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğüne İlk Defa Açıktan Atanacak Mühendis Personel Hakkında Sınav ve Atama Yönetmeliği” çerçevesinde 14 Haziran 2021 tarihinde yapılacak uygulamalı sınav neticesinde atama yapılacaktır” ifadesini kullandı.

ADAYLARDA ARANILAN ŞARTLAR

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

b) 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda KPSS P3 puan türünden asgari 70 puana sahip olmak.

c) Yurdun her yerinde ve arazi şartlarında görev yapabilecek sağlık şartlarını taşımak.

BAŞVURU YERİ VE ŞEKLİ

Başvurular, elektronik ortamda http://personelalimi.dsi.gov.tr adresinde yer alan Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Sınav Başvuru Formu’nun doldurulması suretiyle yapılacaktır.

Uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylar başvuru formunu imzalı olarak Genel Müdürlüğe göndereceklerinden bir çıktı alınması zorunludur.

Tercihte bir sınırlama olmayıp, her aday kendi branşındaki il sayısı kadar tercih yapabilecektir.

Başvurular sadece elektronik ortamda yapılacağından şahsen veya posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

BAŞVURU TARİHİ

Başvurular; 26 Nisan 2021 tarihi saat 10.00 da başlayacak, 7 Mayıs 2021 tarihi saat 24.00 de sona erecektir.

YAYIMLANAN İLANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir