Eğitim

Bakan Selçuk duyurdu! Bursluluk ve Adaylık Kaldırma Sınavları ertelendi!

Gelen bir son dakika haberine göre artış gösteren vaka sayıları sebebiyle Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaptığı açıklamasında bursluluk ve adaylık kaldırma sınavlarının ertelendiğini duyurdu. Sınavların 25 Nisan tarihinde yapılacaktır.

Bir televizyon kanalının canlı yayınına konuk olan Bakan Selçuk, yüz yüze eğitim ve uzaktan eğitim süreçlerine ilişkin değerlendirmelerde bulunurken, 25 Nisan’da yapılacak olan 2 sınavın ertelendiğini duyurdu.

Bakan Selçuk, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, “25 Nisan’da yapılması planlanan Bursluluk Sınavı ile Adaylık Kaldırma Sınavını erteliyoruz”  ifadesini kullandı.

“NE ZAMANA ERTELİYORUZ, SÖYLEYEMİYORUM”

1 milyona yakın öğrencinin bu sınava gireceğini söyleyen Bakan Selçuk, 25 Nisan’da yapılması beklenen ancak vakalar sebebiyle ertelenen bursluluk sınavlarına ilişkin henüz tarih vermedi. Geçen sene sınavın Eylül ayına ertelendiğini söyleyen Bakan Selçuk, açıklamasında, “1 milyon civarında öğrencimizin bursluluk sınavı var 25 Nisan’da, bunu erteliyoruz. Ne zamana erteliyoruzu söyleyemiyorum, geçen sene eylüle ertelemiştik”

OKULLAR KAPANACAK MI?

Vakaların 55 bin olması veli ve öğrencilerin okullardaki son durumu merak etmesine neden oldu. Vakaların artışına ilişkin değerlendirmenin 12 Nisan Pazartesi günü yapılacağı ifade ediliyor. Düzenlenen Bilim Kurulu toplantısında okullarla ilgili bir kararın çıkabileceği öngörülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir